Невідомі документи з життя і діяльності Петра Франка. Частина сьома

765
Петро Франко з донькою Вірою та дружиною Ольгою. Коломия, 1924 р. З приватного архіву Білевичів–Галущаків (м. Львів).
Петро Франко з донькою Вірою та дружиною Ольгою. Коломия, 1924 р. З приватного архіву Білевичів–Галущаків (м. Львів).

З нагоди 130-річчя від народження Петра Франка

Сьогодні продовжую публікувати документи з життя і діяльності Петра Франка (28.06.1890–07.1941?) – сина Івана Франка, педагога, науковця, громадського, культурно-просвітнього та військового діяча, провідного фахівця українського тіловиховання, теоретика і практика гімнастично-спортивного руху в Галичині (члена товариств «Сокіл-Батько», співзасновника «Пласту», СТ «Україна», «Змагового Союзу» та ін.), учня та послідовника професора Івана Боберського.

У Центральному державному історичному архіві України у Львові зберігається військова книжка Петра Франка (ф. 640, оп. 1, спр. 3, арк. 24–30). Вона видана 26 вересня 1923 р. у Коломиї, де на той час мешкав Петро Франко з сім’єю. Книжка містить інформацію про його життєвий шлях, його антропометричні дані, відомості про місце проживання, сімейний стан тощо. У документі можна було приклеювати світлину або ставити відтиск пальця. У військовій книжці на шостій сторінці є відтиск пальця Петра Франка. Згідно даних, поданих у документі, Петро Франко проживав у Коломиї за адресою: вулиця Українська, будинок 39.

Представлений для широкого загалу документ є цікавим джерелом з яким варто ознайомитися для кращого розуміння цієї величної постаті в історії України.

Андрій СОВА
історик

Джерела і література:

  1. Галичина – український здвиг за матеріалами архіву Степана Гайдучка: [Альбом] / Авт. ідеї Л. Крип’якевич; упоряд. Ю. Николишин, І. Мельник; літ. редактор І. Лемко. – Львів: Апріорі, 2014. – 268 с.
  2. Сова А. Іван Боберський – основоположник української тіловиховної і спортової традиції / Андрій Сова, Ярослав Тимчак; за наук. ред. Євгена Приступи. – Львів: ЛДУФК; Апріорі, 2017. – 232 с.
  3. Сова А. Іван Боберський: суспільно-культурна, військово-політична та освітньо-виховна діяльність: монографія; Інститут українознавства імені Івана Крип’якевича НАН України; Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського; Центр незалежних історичних студій. – Львів, 2019. – 512 с.
  4. Сова А. Декілька невідомих документів з життя і діяльності Петра Франка. Частина перша. URL: https://photo-lviv.in.ua/dekil-ka-nevidomykh-dokumentiv-z-zhyttia-i-diial-nosti-petra-franka-chastyna-persha/ (дата звернення: 28.06.2020).
  5. Сова А. Декілька невідомих документів з життя і діяльності Петра Франка. Частина друга. URL: https://photo-lviv.in.ua/dekil-ka-nevidomykh-dokumentiv-z-zhyttia-i-diial-nosti-petra-franka-chastyna-druha/ (дата звернення: 05.07.2020).
  6. Сова А. Декілька невідомих документів з життя і діяльності Петра Франка. Частина третя: паспорт громадянина Української Народної Республіки. URL: https://photo-lviv.in.ua/dekil-ka-nevidomykh-dokumentiv-z-zhyttia-i-diial-nosti-petra-franka-chastyna-tretia-pasport-hromadianyna-ukrains-koi-narodnoi-respubliky/ (дата звернення: 12.07.2020).
  7. Сова А. Невідомі документи з життя і діяльності Петра Франка. Частина четверта: період Західно-Української Народної Республіки. URL: https://photo-lviv.in.ua/nevidomi-dokumenty-z-zhyttia-i-diialnosti-petra-franka-chastyna-chetverta-period-zakhidnoukrainskoi-narodnoi-respubliky/ (дата звернення: 26.07.2020).
  8. Сова А. Невідомі документи з життя і діяльності Петра Франка. Частина п’ята // https://photo-lviv.in.ua/nevidomi-dokumenty-z-zhyttia-i-diialnosti-petra-franka-chastyna-p-iata/ (дата звернення: 9.08.2020).
  9. Сова А. Невідомі документи з життя і діяльності Петра Франка. Частина шоста // https://photo-lviv.in.ua/nevidomi-dokumenty-z-zhyttia-i-diialnosti-petra-franka-chastyna-shosta/ (дата звернення: 23.08.2020).

Докладніше про Степана Гайдучка, Івана Боберського, Петра і Тараса Франків, Оксану Суховерську та інших провідних діячів українського тіловиховання, спортивне життя Галичини можна буде ознайомитися у книзі, яка готується до друку. Збираємо усі можливі джерела (документи, фотографії, книги, періодику, поштівки тощо), записуємо спогади. Відгуки, коментарі та додаткову інформацію просимо надсилати на електронну адресу: andrijsova@yahoo.com; sovaandrij1980@gmail.com

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.