У Львові покажуть український фільм номінований на Оскар (відео)

0
231
У Львові покажуть український фільм номінований на Оскар

21 лютого 20016 року о 18.00 у Львові,  в приміщенні ресторану імпровізацій “Грушевський cinema jazz” (проспект Шевченка, 28) відбудеться показ українського документального фільму «Зима у вогні: Боротьба України за свободу» (2015), знятого Євгеном Афінеєвським (Україна, США, Велика Британія).

Кінострічка про Майдан «Зима у вогні» увійшла в шорт-лист претендентів на Оскар. Презентацію проведуть творці фільму, група український спів-продюсерів масштабної кінохроніки Майдану: Садомцева (Набарнчук) Г.Г., Клебанова (Хейфман) Л.Е., Колесніков Д.В., Курганскій Е.Л.

І найцікавіше – потрапити на презентацію можна буде абсолютно безкоштовно тільки попередньо зареєструвавшись за телефоном +38 098 676 46 00.

Кадр з фільму "Зима у вогні"
Кадр з фільму “Зима у вогні”

Американська академія кіномистецтва оголосила про перелік картин в жанрі документалістики, які будуть представлені в наступному турі відбору номінантів на премію Оскар. Зі 124 кінострічок в т.зв. шорт-лист увійшли 15, в числі яких – «Зима у Вогні» (“Winter on Fire: Ukraine’s Fight for Freedom”) – масштабна кінохроніка Майдану, створена об’єднаною командою кінематографістів України (SPN production, Ukrstream.TV), США (Netflix) і Великобританії.

Спів-продюсери картини Ліна Клебанова та Галина Садомцева підкреслюють, що картина не стільки художнє висловлювання або журналістська оцінка, – «це позиція громадянського Майдану, фільм про гідність людей. Саме тому в ньому немає політиків, і хронологія подій відтворена через свідоцтва громадянських активістів, історії учасників Майдану. »

Кадр з фільму "Зима у вогні"
Кадр з фільму “Зима у вогні”

Режисер картини Євген Афінєєвський родом з Росії, – останні 15 років живе та знімає в Голлівуді. «Ми робили картину не тільки як історичний документ, нам важливо було донести емоційну, ціннісну складову, і відрадно, що картину прийняв західний глядач, зазвичай дуже далекий від того, що відбувається в Україні.»

Голосування кіно академіків та підрахунок голосів другого туру тривав до 15 січня 2016. З 5 номінантів, крім “Зими у вогні” за звання кращого фільму будуть боротися “Земля картелів“, “Що трапилося, міс Симон?”, “Емі“, і “Погляд тиші”. Фільми будуть представлені на 88-ій Церемонії вручення премії Оскар, яка пройде 28 лютого в Лос Анжелесі.

В основу фільму лягли хронікальні матеріали зняті під час Майдану, громадськими телеканалами СПІЛЬНОБАЧЕННЯ та Ukrstream.TV, телеканалом 5, Радіо Свобода, expresso TV, канал 24, та багатьма іншими, а також аматорське відео волонтерів і стримерів Майдану. Знімальна група переробила понад 1500 годин хроніки, було взято більше 100 інтерв’ю з учасниками Майдану. Робота над монтажем зайняла близько півроку.

Презентація картини в Україні пройшла 21 листопада. На показі були присутні рідні героїв Небесної сотні, представники дипломатичних місій, Президент України.

Режисерові картини був вручений пам’ятний знак – Хрест Івана Мазепи. Фестивальна історія: У вересні «Зима у вогні» була представлена ​​на Венеціанському кінофестивалі, отримала приз кінофестивалю в Торонто, вкрай емоційну оцінку ряду американських кінофорумів. З 9-го жовтня – дати виходу картини в мережі Netflix її подивилося більше двох мільйонів чоловік по всьому світу. На телеканалах України фільм повинен з’явитися навесні на теле-каналах. Сьогдні мережа Netflix вже відкрита для України.

Ористарх БАНДРУК

Напишіть відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.