Від фабрики Івана Левинського до вілли архітектора Юліана Захарєвича “Юльєтка” (відео)

2777
Від фабрики Івана Левинського до вілли архітектора Юліана Захарєвича

Недільного сонного ранку, 24 вересня 2017 року, не дивлячись на дощову мряку і досить низьку, як для вересня температуру повітря, біля будинку на вулиці Чупринки, 58а забралося близько вісімдесяти спраглих до знань львів’ян з однією метою – потрапити на екскурсію на віллу “Юльєтка”.

Прогулянку-розповідь від фабрики Івана Левинського до вілли архітектора Юліана Захарєвича "Юльєтка".
Прогулянку-розповідь від фабрики Івана Левинського до вілли архітектора Юліана Захарєвича “Юльєтка”.

Це вже була друга зустріч-екскурсія, яку організували представники громадської ініціативи Музей Івана Левинського у Львові.  Активними учасниками цього проекту є Тетяна Казанцева, Leon Serg, та Сергій Іванов-Костецький і кожного дня долучаються все нові люди.

Тетяна Казанцева, Leon Serg, та Сергій Іванов-Костецький
Тетяна Казанцева, Leon Serg, та Сергій Іванов-Костецький

Цього разу для всіх охочих запропонували прогулянку-розповідь від фабрики Івана Левинського до вілли архітектора Юліана Захарєвича “Юльєтка”.


Історик архітектури професор Ігор Жук розповів про перспективи розбудови фабрики Івана Левинського, а також про історію та архітектуру “Вілли Юльєтка”. Разом з дендрологом Halyna Lukashchuk провели аналіз існуючої дендрофлори та встановлено її відповідність задуму Юліана Захарєвича.

Історик архітектури професор Ігор Жук
Історик архітектури професор Ігор Жук

Окрім того дорогою між головними об’єктами екскурсії прозвучали додаткові  розповіді Ігоря Жука про цікаві будинки (зокрема про будинок-замок Юзефа Сосновського як своєрідну рекламу архітектурних можливостей залізобетону), якими ми йшли поруч та ще й отримали відповіді на численні запитання.

Нарешті всі охочі змогли потрапити у середину вілли “Юльєтка” та побачити інтер’єри, які збереглися. Зокрема вітражі, автентичну плитку підлоги, паркети, умеблювання вітальні тощо.

Головною метою громадської ініціативи Музей Івана Левинського у Львові є зацікавити думкою про створення музею Івана Левинського у Львові якомога більшу кількість людей (фахівців, шанувальників, мешканців) та звісно отримати підтримку та допомогу влади.

Фабрика кахлевих печей на вул. Кшижовій у Львові, поч. XX ст.
Фабрика кахлевих печей на вул. Кшижовій у Львові, поч. XX ст.

На кожній такій зустрічі-екскурсії Тетяна Казанцева малює Львів зі всіма охочими художниками чи тими, хто захоче долучитися і спробувати свої сили в малюванні. Всі роботи зберігаються в розділі Архітектурні замальовки в музеї Івана Левинського. Тетяна впевнена , що з часом охочих помалювати Львів буде ставати все більше.

Тетяна Казанцева. Фабрика Івана Левинського. Львів. 12 вересня 2017 року
Тетяна Казанцева. Фабрика Івана Левинського. Львів. 12 вересня 2017 року

Музей Левинського потрібний не лише мешканцям, для розуміння цінності та збереження будинків, в яких вони проживають, але й туристам, оскільки Іван Левинський – це одне з визначних імен, що має ідентифікуватися зі Львовом, Галичиною та, можливо, з Україною. Музей має включати не лише фабрику, але й все, що збудував Іван Левинський, починаючи від вокзалу, Оперного театру, Торгової палати, палаців, храмів, закінчуючи віллами та чиншовими будинками у Львові та в Галичині.

Іван Левинський
Іван Левинський

Іван Левинський – визначна особистість для Львова, великий будівничий кінця XIX – початку XX століття, професор, меценат, громадський політичний діяч та підприємець, організатор української національної промисловості.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.