Шість старих знакових кав’ярень Львова, що існують і в наш час

9030
Кава в турці на пісочку
Кава в турці на пісочку

Нарешті у Львові наступило “після свят” і місто потроху повертається до свого звичного зимового темпу життя. І ми, разом з Торговою Маркою Кава Старого Львова виходимо на недільний спацер кав’ярнями  міста. Нині відвідуємо найстарші та існуючі досі.

1. Віденська кав’ярня довший час вважалася найдавнішою у Львові, поки історики не знайшли інформацію про кав’ярню Якуба Леваковського. Тим не менше, Віденка тримає пальму першості серед тих, що досі працюють.

Тераса "Віденської" у наші дні. Фото 2015 року
Тераса “Віденської” у наші дні. Фото 2015 року

2. Неймовірну славу та популярність здобула кав’ярня Атляс, завдяки своєму власнику пану Едзю Тарлерському. Напої у Едзя були чудовими, здебільшого власного виробництва, а кухня вишукана і смачна. Найпопулярнішою з горілок була “Немувка”, яку назвали так на честь постійного гостя кав’ярні, відомого львівського поета Генриха Збежовського – Нема.

Кав'ярня «Атляс»
Кав’ярня «Атляс»

3. Кав’ярня Під синьою пляшкою є гарним непопсовим закапелком Львова. 13 серпня 1683 р. у Відні в кравецькому ряду біля собору, за адресою Домгассе, 6 запорізький козак Юрій Кульчицький відкрив першу кав’ярню Східної Європи під назвою “Під синьою пляшкою” (нім. «Zur blauen Flasche»). Хоч львівська її сестра не така давня, але дуже стильна.

Кав'ярня "Під синьою пляшкою"
Кав’ярня “Під синьою пляшкою”

4. Значимість та історичний внесок однієї з львівських кав’ярень є вдало підкресленим аналогією : те, що зробило кафе “Монмартр” у Парижі для мистецтва, можна порівняти із внеском Шкотської кав’ярні у Львові для подальшого поступу світової математики…

Кав’ярня "Шкотська". Фото 1930-х років
Кав’ярня “Шкотська”. Фото 1930-х років

Столики “Шкотської” із мармуровим покриттям були дуже зручними для записів математичних формул хімічним олівцем… Математики університету і політехніки поєднували приємне із корисним.

5. Культова кав’ярня Львова Вірменка відкрила свої двері у 1979 році і з того часу приймала львівську богему, яка облюбувала затишний заклад на Вірменській, 19. Ще й каву тут варили найсмачнішу в місті. Доказом цього були постійні черги за гірким напоєм, які нерідко сягали далеко за поріг кав’ярні. До початку 1990-их тут зустрічалася активна та нестандартна молодь, художники, музиканти, історики, поети.

Культова кав'ярня Львова "Вірменка" у Львові на вулиці Вірменській, 19
Культова кав’ярня Львова “Вірменка” у Львові на вулиці Вірменській, 19

6. На початку XX століття, на давній вулиці Театральній, відчинила свої двері справді унікальна, єдина у своєму роді кав’ярня Штука. І хоч сучасна Штука й знаходиться за іншою адресою, але дух і атмосферу старого Львова передає максимально.

Кав’ярня-галерея “Штука”
Кав’ярня-галерея “Штука”

Якщо я пропустив чи випадково забув якусь з важливих кав’ярень Львова, то нагадайте мені в коментарях і наступного разу ми завітаємо і до них.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.