“Антураж”, або давнє захоплення мисткині

393

Цими днями в кав’ярні “Мазурек” (вул. Валер’яна Поліщука, 83) експонується розкішна виставка графіки Діни Турук під назвою “Антураж”.

Чудові лінії, майже об’ємні зображенні на мінімалістичному тлі створюють ілюзію  вишуканих робіт японських майстрів. Важко уявити, що це перша авторська виставка художниці в цій техніці.

Діна Турук
Діна Турук

“Якщо не враховувати колективні виставки, то це перша моя виставка в такому стилі. Графіку я не виставляла. Виставляла фотографію, зокрема художні фотографії, – каже Діна.

Захоплення графікою прийшло до мисткині відносно недавно і досить випадково. Але, дивлячись на її роботи, цього не скажеш.

Діна Турук. Літній День. Папір, кулькова ручка
Діна Турук. Літній День. Папір, кулькова ручка

“У 2016 році мені випадково прийшло повідомлення про проект київського галериста Карася «А4, кулькова ручка» і з того часу трошки малювала для нього. Але з початком ковіду проект закрився, а я в цю тему втягнулася.  Малювала для себе, щось дарувала друзям – от так наскладався стосик робіт. Друзі радили зробити виставку, ну і зв’язалися з Євгеном Булавіним та й узгодили. Тим більше, що з кав’ярнею “Штука” у нас давня історія – ще з фотоконкурсу на кращого львівського кота”, – розповідає мисткиня.

Власник кав’ярні “Мазурек” вирізняється тим, що вміє знайти справжні родзинки, відкрити нові грані і показати творчість митців у зовсім новому світлі. Так і в цьому випадку від відкрив в Діні Турук її давнє студентське захоплення графікою, а результатом стала чудова виставка.

Діна Турук. Пташка. Папір, гелева, кулькова ручка
Діна Турук. Пташка. Папір, гелева, кулькова ручка

“Виставка називається “Антураж”. Коли я вчилася в інституті на архітектурі, то нас там вчили малювати антураж. Тобто, спеціально не вчили, але коли оформляли проекти, то треба було малювати людей, дерева, машини. З того часу я займаюся графікою, як є вільний час і душа просить”, – зазначає художниця.

Виставку Діни Турук під назвою “Антураж”можна оглянути в кав’ярні “Мазурек” (вул. Валер’яна Поліщука, 83) до 21 вересня.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.