“Інший Львів”, або чим відкрилась “Зелена канапа”

706
"Інший Львів", або чим відкрилась "Зелена канапа"

Після короткого ремонту, 14 липня 2020 року, знову доступна для відвідувачів галерея “Зелена канапа” (вул. Вірменська, 7). Відкрилась галерея виставкою фотографії “Інший Львів”, яку представили Алла Сімутіна, Леонід Сімутін та Діна Турук. 

Існує думка, що навколишня реальність не є об’єктивною майже зовсім. Адже вона на 70-90% це образ сформований суб’єктивно у нашій голові. Фотографія, є відображенням бачення людини. Тому ми й цінуємо її. На фото ми отримуємо інший погляд на той самий об’єкт. Зокрема і місто, а на виставці йтиметься про Львів – у кожного інше.

“Все змінюється за принципом доміно, я теж змінилась і мені здається, що моє місто теж змінилося. Об’єктивно – Львів для мене перестав бути місцем проживання і навіть перестав бути містом повернення. На протязі всіх моїх уривчастих відвідувань рідного міста, останніх 5-6 років я досить багато його знімала і 99% кадрів викидала просто з апарату. Ці всі кадри перестали мене зачіпати. Та все ж деякі з них залишала, а ще деякі знаходила в старих, забутих файлах, які раніше мені зовсім не подобалися. Львів заново склався з низки трохи темних, трохи напружених кадрів, невизначених чітко локально. Для мене це – інший, навіть відчужений Львів – місто чи то спогадів, чи то привидів.

С самого початку ми хотіли робити виставку разом з Діною Турук. Коли я стала дивитися її роботи, побачила, що її Львів взагалі інший порівняно з моїм! У Діни Турук це місто-свято, місто-світло, місто романтичних мрій.

Згодом ми залучили третього учасника виставки – Леоніда Степановича Сімутіна. І в його фото ясно відчувався знов інший Львів – спокійний і затишний.

Загалом, як це не тривіально, але у кожного свій «інший» Львів. Тому інакшої назви не могло й бути”, – розповіла Алла Сімутіна.

В період карантину ми думали змінити цю назву, щоб ніхто не подумав, що мається на увазі “пустельний ” Львів карантину. Але стало зрозуміло, що карантин – це лиш незначна ранка на тлі-тілі міста, її забудуть за кілька місяців, і про це не варто думати.

Олеся ДОМАРАДЗЬКА

1 коментар

  1. Загалом, цікава стаття, але “НА ПРОТЯЗІ всіх моїх…” перебувати не варто,бо можна застудитись. Краще вже “ПРОТЯГОМ”, як цього вимагає українська мова.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.