“Великопольський обрядовий рік у мистецьких творах” зустрічайте у Львові

0
63

В середу, 5 липня 2017 рок, о 16 годині у виставковій залі Львівського музею історії релігії (вул. Музейна, 1)  відбудеться відкриття виставки «Великопольський  обрядовий рік у творах Мар’яна Шварца і Яніни Клопоцької».

Мар’ян Шварц і Яніна Клопоцька – відомі у Польщі художники – жили і працювали в державі, в якій релігія займає досить вагоме місце в суспільному житті. Практично всі польські традиції та звичаї тісно пов’язані з релігією. Мешканці шанують і дотримуються встановлених костелом свят, радіють національним урочистостям і з повагою ставляться до історичних цінностей. Мабуть, це і стало основною причиною, що в творчості цих митців є чимало робіт, присвячених звичаям та обрядам рідного краю, які супроводжують людину протягом цілого року.

«Лісок привітання весни», «Посвячення худоби навесні», «Хрестова хода», «Коли народжується Христос», «Колядники», «Закінчення посту», «Шамотуляни» (танці), «Обжинки», «Скубання пір’я», «Задушки» (поминання померлих) – назви цих робіт говорять самі за себе.

На виставці можна буде побачити також народні костюми, ознайомитися зі світлинами про свята і обряди в наші дні. Зокрема, про одне з найбільших свят Католицької церкви Божого Тіла (Свята Євхаристія).

Руслана БУБРЯК та Ірина ЦЕБЕНКО
наукові співробітники ЛМІР

Напишіть відгук