Кетрін Винник, або володарка Норвегії галицької крові

9982
Кетрін Винник
Кетрін Винник

Кетрін Винник є мабуть, одним із уособлень європейськості на американському континенті: розкішна, мудра і незалежна. За її участі – десятки кінострічок світового рівня. Їй особисто Стівен Кінг запропонував знятися в екранізації його книг “Темна вежа”.

А, ще перед тим, Кетрін Винник виступила в ролі Лаґерти – володарки Норвегії і першої дружини вікінга Рагнара Лодброка у всесвітньовідомому серіалі “Вікінги”.

Батьки Кетрін Вінник: Леся та Роман у день шлюбу
Батьки Кетрін Вінник: Леся та Роман у день шлюбу

Мало хто знає, що дідусем Кетрін Винник по батьковій лінії, був січовий стрілець Володимир Винницький зі Старого Самбора на Львівщині (народився 1902 року; інша частина родини мешкала в Болехові, неподалік Долини). А прадідом Кетрін Винник був поручник 1-ої Запорізької дивізії армії УНР. У 1940-их роках, із початком радянських репресій, родина Винницьких виїхала з Львівщини спершу до Німеччини, де народилися її батьки – Роман і Леся, а згодом – до Канади.

Кетрін Винник. Фото: інстаграм сторінка Кетрін Винник
Кетрін Винник. Фото: інстаграм сторінка Кетрін Винник

Сама ж Кетрін Винник яка, у той час була просто Катериною Анною Винницькою, народилася 17 грудня 1977 року у місті Етобіко біля Торонто. Щоб не переповідати загальновідоме з її біографії, виділю цікаве:

  • з семи років Катруся почала займатися бойовими мистецтвами
  • 13 років отримала свій перший чорний пояс (3-й дан) з тхеквондо
  • у 16 років записалася у Школу бойових мистецтв, а у 21 – стала там викладати
  • у рідному Торонто Катерина стала лідером “Пласту” і там-же започаткувала власну школу бойових мистецтв;
  • на чемпіонаті Канади з тхеквондо 20-річна Кетрін Винник завоювала срібну медаль, згодом отримала ліцензію охоронця і … потрапила на знімальні майданчики кіностудій, попутно консультуючи різних кінозірок і знаменитостей.

    Кетрін Винник
    Кетрін Винник

Сьогодні через свою зайнятість а, деколи, через банальне лінивство, ми не так часто відслідковуємо долю наших співкровних земляків, які там – за океаном – стали неабиякими знаменитостями, несучи між народів свій талант, який генетично закорінений у нашій українській Галичині…

Микола БАНДРІВСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.