У Львові відкриють «Майстерню пам’яті» (Повна програма)

0
193
Музей «Територія Терору»
Музей «Територія Терору»

15 травня 2018 року об 11:00 у Меморіальному музеї тоталітарних режимів «Територія Терору» (просп. Чорновола, 45 Г)  відбудеться відкриття виставки «Майстерні пам’яті» – мобільної виставки-меморіалу присвяченої пам’яті жертв Голокосту в Україні.

Програма відкриття 15 травня:

 1. Вітальне слово організаторів.

Спікери:

 • Вольфганг Біндзайль, постійний заступник Посла ФРН,
 • Маттіас Ріхтер, координатор проектів Єврейської громади в м. Дюссельдорф,
 • Ольга Гончар, директорка Меморіального музею тоталітарних режимів «Територія Терору».
 1. Презентація карти «Місця терору в Галичині 1941-1944: гетто та трудові табори для євреїв».

«Майстерні пам’яті» – спільний німецько-український проект, що об’єднує освітні та меморіальні ініціативи зі збереження пам’яті про Голокост в Україні.

Постер виставки «Майстерня пам’яті»
Постер виставки «Майстерня пам’яті»

Після реалізації меморіального проекту, присвяченого відзначенню 75-х роковин трагедії у Бабиному Яру, Єврейська громада міста Дюссельдорф, разом з українськими партнерами –  Музеєм історії та культури євреїв Буковини (м. Чернівці) та Центром досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства (м. Київ), розпочала роботу над створенням сучасних освітніх матеріалів з історії Голокосту. Їх основою слугували історії свідків подій Голокосту в Україні, з якими організатори познайомилися під час роботи над проектом.

Спогади свідків, біографії учасників подій Другої світової війни, локальні історії з 7-ми українських міст, а також ідеї для сучасної меморіальної роботи зібрано та презентовано у виставці «Майстерні пам’яті». В межах цього проекту представлено також матеріали для роботи з дітьми та молоддю від 12 років.

Серед представлених матеріалів:

 • дидактична книга про Голокост, створена на основі спогадів, коміксів та архівних матеріалів;
 • «Методичний чемодан» для роботи з учнями шкіл та студентами ВНЗ;
 • набір навчальних карток, присвячених різним аспектам з історії Голокосту в Україні та Європі;
 • мобільний додаток для створення маршрутів пам’яті на навчальних заняттях;
 • документальний фільм про долю чернівчанина після його визволення з гетто;
 • книги, присвячені темі Голокосту в Україні.

Матеріали об’єднано на єдиній on-line платформі – так званій «Меморіальній вікі», яка є невід’ємною частиною проекту.

Проект спрямовано передусім на людей, діяльність яких пов’язана з освітньою, культурною та громадською сферою, та які зацікавлені у проведенні активної пам’ятної роботи.

Карта «Місця терору в Галичині 1941-1944: гетто та трудові табори для євреїв» візуалізує основні складові нацистської індустрії масового вбивства єврейського населення Галичини в роки Другої світової війни. На основі архівних документів та сучасних досліджень локалізовані головні гетто і табори примусової праці для євреїв у дистрикті «Галичина» в 1941-1944 рр. У період німецької окупації на території краю було створено близько 50 гетто і 40 таборів примусової праці для євреїв. Тільки 2% місцевим євреям вдалося пережити Голокост. Кількість жертв на карті локалізована у прив’язці до конкретного місця примусового утримання. Вона позначає єврейські втрати окремих населених пунктів.

Партнери проекту: Музей історії та культури євреїв Буковини (м. Чернівці), Центр досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства (м. Київ), Український центр вивчення історії Голокосту (м. Київ), Меморіальний музей тоталітарних режимів «Територія терору» (м. Львів), ГО «Культурний діалог» (м. Кременчук).

Проект відбувається за сприяння Міністерства закордонних справ ФРН та Посольства ФРН у м. Київ у межах Програми з розширення співпраці з громадянським суспільством в країнах Східного партнерства 2018. Проект знаходиться під патронатом Центральної ради євреїв Німеччини.

Анна ШИМАНСЬКА

Напишіть відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.