«Тихе життя. Пробудження» в галереї “Зелена канапа”

0
86

У вівторок, 13 лютого 2018 року, о 17.00 в галереї “Зелена канапа” (вул. Вірменська, 7) відбудеться відкриття виставки вітражів Наталі Гайдаш «Тихе життя. Пробудження».

Перші вітражі виникли ще в Стародавньому Єгипті. Використовували їх в основному для декору вікон, захисту інтер’єру від яскравого сонячного світла. Неймовірно заспокійливий, чаруючий ефект кольорового скла на просвіт високо оцінили церковники і вітраж здобув надзвичайної популярності в оформленні храмових вікон. Другий сплеск популярності і розвитку вітражне мистецтво здобуло в епоху Сецесії.

Попри те, що в інтер’єрах вітраж і сьогодні використовують часто, художників, що працюють творчо і нестандартно  в цій техніці загалом обмаль. Таких, що роблять проекти і зовсім не більше ніж пальців однієї руки на всю Україну.

Наталя Гайдаш. «Тихе життя. Пробудження»
Наталя Гайдаш. «Тихе життя. Пробудження»

Серед найяскравіших прикладів використання вітражної техніки в створенні творів сучасного мистецтва – львівська художниця Наталя Гайдаш. Технічно – вона майстер своєї справи. стилістично її творчість це авторський впізнаваний фьюжн з символізму, естетизму та фольклорного стилів, а емоційно – Наталині твори про духовність і любов у всіх її видах.

“Тихе життя. Пробудження”- це продовження своєрідної емоційної рекреаційної відпустки. Бажання, потреба, творчий пошук атмосфери відпочинку та релаксації. Ажурні панно з підсвіткою, неначе відтворюють стан, коли ти просто закриваєш очі і дрімаєш, бачиш мерехтіння в очах». А потім воно  трансформується у фазу пробудження зі сну. Зокрема відновлення та перезавантаження для активного нового життя. Ідея «пробудження» – це шлях психологічної реінкарнації людини через відпочинок, для того щоб, по новому зустріти схід сонця!», – описує свою концепцію Наталя Гайдаш.

Цього разу ми побачимо продовження виставки «Тихе життя», котра відбулася в жовтні 2017 року. Експонуватиметься виставка до 10 березня 2018 р.

Напишіть відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.