“Свято хліба” уже вдесяте відбулося у «Шевченківському гаї»

0
830

У Музеї народної архітектури і побуту «Шевченківський гай» у неділю, 16 серпня, відбулося «Свято хліба» – цьогоріч воно ювілейне – у Львові його провели вже десятий раз. Захід розпочався об 11.00 з Божественної літургії за здоров’я хлібопекарів у Храмі божої премудрості. Організатором “Свята хліба” є громадська організація «Гільдія приватних пекарів та кондитерів Львівської області».

Згодом відбулося посвячення короваїв та ярмаркових хлібів, різноманітні театралізовані дійства та майстер-класи з ткацтва, в’язання з соломи, катання на конях, варіння трав’яних чаїв.

«Свято хліба-2015» відбувалося  за підтримки  традиційного партнера – ТМ «Просто добрий хліб», галузевого партнера  ТзОВ «Галицька здоба», мережевого партнера «Львівхолод» – Мережі магазинів «Рукавичка», надійного партнера ТМ «Рудь». Щорічно генеральним партнером свята виступає ПрАТ «Компанія Ензим» (ТМ «Львівські дріжджі»).

Гості «Свята хліба» насолодилися насиченою програмою дійства: виставкою короваїв, дегустацією хліба, презентацією ексклюзивних новинок хлібних виробів, випечених за давніми традиціями. На святі виступили виконавці: чоловічий вокальний гурт «Гомін», вокальна студія «Подих весни», фольк-рок гурт «Перебендя», вокальна формація «Madrigal Voices», барабанне шоу «Drums-band» та інші. Господинею сцени була відома львівська ведуча Оксана Король.

На «Святі хліба» не сумувала і малеча. На «Дитячій галявині» провели конкурси, вікторини, майстер-класи з приємними подарунками від партнерів заходу.

На заході також збирали пластикові кришки в межах Всеукраїнської програми зі збору  кришок для подальшої переробки та виготовлення протезів  для бійців на сході країни.

«Свято хліба» проводиться, починаючи з 2005 року. У 2013 році у Шевченківський гай завітало близько 35 000 відвідувачів зі Львівщини та інших областей України. На свято приїздять навіть постійні гості з Польщі. Львів’яни залюбки приходять на «Свято хліба» зі своїми родинами та друзями.
Дійство започаткувала громадська організація «Гільдія приватних пекарів та кондитерів Львівської області».

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

Напишіть відгук