«Кольорові перевтілення» Турецьких

0
583
«Кольорові перевтілення» Турецьких

Вчора, 7 червня 2016 року,  в приміщенні галереї сучасного мистецтва «Зелена канапа», що знаходиться у Львові на вулиці Вірменській, 7,  відкрилась виставка живопису та скла під назвою «Кольорові перевтілення» Івана та Ольги Турецьких.

Іван Турецький – живописець, відомий у Львові як колекціонер-інтелектуал та один з провідних сучасних українських геральдистів. Свого часу Іван брав участь у створенні державного герба незалежної України та нового герба Львова.

Живописець Іван Турецький
Живописець Іван Турецький

Та його донька, Ольга Турецька, уже відома відвідувачам галереї «Зелена канапа». Два роки тому вона здійснила тут свою персональну виставку у техніці ф`юзинг – спікання кольорового скла.

І хоча митці представляють дві різні техніки, є дещо спільне у їхній творчості, що дозволяє органічно спів-існувати на спільній виставці. Мова йде про прозорі райдужні поєднання незбагненно багатих «кольорових перевтілень», які кожен автор реалізував по своєму.

Мисткиня Ольга Турецька
Мисткиня Ольга Турецька

Іван Турецький, у живописі, через  дещо геометризовану, близьку до стилю ар деко делікатну та інтелігентну абстракцію. У творах останніх років сміливі кольорові поєднання заворожують глядача і занурюють його в медитативно – споглядальний стан, який поглинає і спонукає почути «музику» кольору.

Ольга Турецька вміло поєднує спечені кольорові елементи скла у різні композиції, де вони переливаються різними відтінками, блікують і феєрично рефлектують.

Олині композиції часто натхненні  живою природою. Звертається художниця і до дитячої тематики , яка є близькою для неї. Протягом останніх двох років в її майстерні було створено понад 14 казкових вітрин для “Майстерні карамелі” у Львові, Одесі, Києві, Харкові, Івано-Франківську, Тернополі, Ужгороді, Мукачевому, Трускавці, Хмельницькому, Чернівцях та Братиславі.

Усі роботи художників, які можна побачити на цій виставці – це синтез ідей, емоцій і любові до кольору.

Олеся ДОМАРАДЗЬКА

Напишіть відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.