Духи природи чекають в бібліотеці на площі Ринок

0
70
Духи природи чекають в бібліотеці на площі Ринок

Сьогодні, 10 січня 2018 року, о 18:30 у читальному залі Львівської обласної бібліотеки для юнацтва ( площа Ринок, 9) відбудеться презентація книги Дари Корній  «Чарівні істоти українського міфу. Духи природи».

У віруваннях праукраїнців світ не мав чіткого поділу на видимий, природний, та невидимий, позаприродний. Люди поклонялися богам, намагаючись здобути їхню прихильність, і водночас спілкувалася з істотами нижчого порядку. Наші давні предки вшановували дерева і трави, джерела та ріки, гори і степи, ліси та поля, населяли їх химерними чарівними істотами, яких називали духами. Прадавні українці персоніфікували вітри, буревії, дощі, снігопади, пори року й інші атмосферні та природні явища.

Книга Дари Корній «Чарівні істоти українського міфу. Духи природи»
Книга Дари Корній «Чарівні істоти українського міфу. Духи природи»

«Ця книжка − чарівна. Ви не просто погортаєте її сторінки − ви поблукаєте стежками правічного лісу, почуєте його дихання, подивитесь в очі старенькому лісовикові, послухаєте чугайстрову сопілку. Може, вам щось прошепоче мавка або побалакає з вами поважний цар Ох… Ви постоїте біля річки − заскочите русалок за їхніми пустощами, а звідти недалеко й на гостину до суворих болотяника й болотяниці. А далі − прогулянка полем і луками, де вас зустрінуть і польовик, і спориш, і луговик… Та й вітри з повітрулями супроводжуватимуть вас під час мандрівки. І насамкінець свої таємниці відкриють духи пір року. Перед вами постане величезний і дуже цікавий шар культурної спадщини давніх українців, химерний світ чарівних істот праукраїнської міфології, досліджений і опрацьований Дарою Корній» − описують видавці книгу.

Дара Корній
Дара Корній

Довідково. Дара Корній − українська письменниця-прозаїк зі Львова. Лауреат третьої премії Коронація слова, 2010 року за роман «Гонихмарник».

Людмила ЧИЖОВИЧ

Напишіть відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.