Чаювання із Січовими стрільцями та фото на броньовику, або мешканців Львівщини запрошують на відзначення річниці ЗУНР (відео)

0
92
Чаювання із Січовими стрільцями та фото на броньовику, або мешканців Львівщини запрошують на відзначення річниці ЗУНР

У четвер, 1 листопада, біля Львівської ОДА реконструктори в одностроях Української Галицької Армії відтворять події сторічної давнини, коли українські вояки в ніч на 1 листопада захопили у Львові всі адміністративні будівлі, військові склади, а біля усіх стратегічних будівель залишили військовиків, що сформували полки опору.

«Під час реконструкції, роздаватимемо Відозву Української Національної Ради до мешканців Галичини, про проголошення Західноукраїнської Народної Республіки, як це робили у 1918 році. Формуватимемо патрулі, що рушать від вулиці Винниченка до міської ратуші, по проспекту Свободи і проспекту Шевченка. Патрулі роздаватимуть інформаційні листівки, адже в ті часи це було основним способом пропаганди», – розповів керівник Товариства пошуку жертв війни «Пам’ять» Любомир Горбач.

До відтворення подій 1918 року залучать також техніку тих часів, зокрема, вантажівку та бронеавтомобіль.

«У реконструкції боїв використовуватимемо вантажівку фірми SEAT і бронеавтомобіль “Фіат”. Таку техніку використовували на території Галичини вояками УГА під час українсько- польської війни. Це стовідсотково відтворені копії по знімках тих часів», – наголосив Любомир Горбач.

Під час реконструкції історичних подій усі охочі зможуть поспілкуватися із учасника дійства, попити чаю та зробити на згадку фотографії.

Наталка РАДИКОВА

Напишіть відгук