Адам Солтис, або музичний вечір у творчій майстерні Олекси Новаківського

0
310
Художньо-меморіальний музей Олекси Новаківського. Львів, вул. Листопадового Чину, 11
Художньо-меморіальний музей Олекси Новаківського. Львів, вул. Листопадового Чину, 11

В неділю, 11 листопада 2018, 16:00 в творчій майстерні Олекси Новаківського (Художньо-меморіальний музей Олекси Новаківського – вул. Листопадового Чину, 11 (навпроти Собору Святого Юра)) до 50-річчя від дня смерті відбудеться вечір пам’яті визначного композитора, диригента, педагога і музично-громадського діяча Адама Солтиса (1890–1968).

У програмі концерту — пісні та фортепіанні твори Адама Солтиса. Виконавці – заслужена артистка України Оксана Рапіта (фортепіано), заслужена артистка України Наталія Дитюк (сопрано), лауреат міжнародних конкурсів Олена Владиславська (фортепіано). Ведуча – музикознавець Роксоляна Гавалюк.

Всі композиції, які увійшли до програми, протягом останніх десятиліть звучали вкрай рідко, а німецькомовні солоспіви зовсім нещодавно опубліковано і публічно виконано вперше.

Афіша вечора пам’яті визначного композитора, диригента, педагога і музично-громадського діяча Адама Солтиса
Афіша вечора пам’яті визначного композитора, диригента, педагога і музично-громадського діяча Адама Солтиса

Довідково. Видатний львів’янин – композитор, диригент, педагог, музичний діяч Адам Солтис (1890-1968) нині незаслужено мало знаний і виконуваний. Цьогорічна нагода (50-річчя смерті) – привід повернути це ім’я сучасникам. Його заслуги перед нашим містом і нашим краєм потужні і варті пошанування: багатолітній директор найстарішого вищого музичного закладу – консерваторії Польського Музичного товариства (1929-1939), засновник львівської секції Товариства сучасної музики, музичної редакції Львівського радіо, голова Спілки музикантів-педагогів та Спілки інструменталістів, член журі багатьох престижних конкурсів музикантів-виконавців. Під його диригуванням на львівські сцени було винесено низку масштабних оркестрових і оркестрово-хорових композицій провідних митців давніх часів і сучасності.

Адам Солтис
Адам Солтис

В радянський час музикант вів клас композиції у Львівській державній консерваторії, а імена його учнів-композиторів говорять самі за себе: Генадій Ляшенко, Ігор Мацієвський, Анджей Нікодемович, Мирослав Скорик. Вшановуючи пам’ять митця, чудові львівські музиканти Заслужені артисти України Оксана Рапіта та Наталія Дитюк, а також концертмейстер Олена Владиславська у вінок шани композитору складуть виконання низки його вокальних та фортепіанних творів.

Роксоляна ГАВАЛЮК

Напишіть відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.