Зруйнована святиня, або Крехів на унікальних світлинах 1979 року

2333
Крехівський монастир, фото 1979 року
Крехівський монастир, фото 1979 року

В мережі Інтернет вдалось натрапити на цікаві світлини Крехівського монастиря, які датуються 1979 роком. Зразу попереджуємо, що на фото ви побачите зруйновану святиню, яка перебуває у запустінні, тобто зовсім не таку, якою вона є сьогодні.

Ці фото свідчать про те, скільки праці було покладено для того, щоб відновити монастирський комплекс в Крехові на Львівщині і зробити його справжньою туристичною та паломницькою «родзинкою».

З історії знаємо, що заснований монастир у Крехові був у 1612 році. Монастирський ансамбль зараз є пам’яткою архітектури національного значення XVII-XVIII століть. У 1721 р. Крехівський монастир став греко-католицьким.

У 1949 р. монастир був закритий, в його спорудах розмістили дитячий будинок, згодом школу-інтернат для розумово-відсталих дітей. У 1963 р. Крехівський монастирський комплекс внесений у список пам’яток архітектури України, що перебувають під охороною держави.

Відродження святині наступило 29 серпня 1990 р. Тоді до Крехова повернулися ченці оо. Василіяни, що прибули з Гошівського монастиря.

Джерело фото: http://www.fototeka.ihs.uj.edu.pl

Тетяна ЯЦЕЧКО-БЛАЖЕНКО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.