Зоя Лісовська розповіла про музику в родині Нижанківських (відео)

546
Львівський чоловічий муніципальний хор «Гомін»
Львівський чоловічий муніципальний хор «Гомін»

27 вересня 2019 року, в малій залі Львівського музичного коледжу імені Станіслава Людкевича (вул. Шашкевича, 5), відбувся концерт «Музика в родині Нижанківських».

Нагодою для проведення такого дійства стала передача в Україну із-за кордону родинного архіву Омеляна та Олега Нижанківських, які привезли Зоя Лісовська-Нижанківська та Лада-Аріяна Нижанківська.

Зоя Лісовська-Нижанківська та Лада-Аріяна Нижанківська
Зоя Лісовська-Нижанківська та Лада-Аріяна Нижанківська

Саме на Шашкевича, 5 (у теперішньому музичному коледжі) діяло Музичне товариство ім. М. Лисенка (основний осередок музично-концертного життя краю першої половини ХХ століття), а також Вищий музичний інститут, в якому Нестор Нижанківський здобув освіту, а після завершення студій в Празі, працював педагогом. Тут був осередок заснованого і очолюваного ним СУПроМу – спілки українських професійних музик.

Концерт «Музика в родині Нижанківських»
Концерт «Музика в родині Нижанківських»

Вечір розпочався з розповіді Зої Лісовської-Нижанківської про життя та творчість Омеляна та Олега Нижанківських і про музичні традиції цієї славної родини.

Зоя Лісовська-Нижанківська
Зоя Лісовська-Нижанківська

“Щоби виправдити назву цієї доповіді, «Музика в родині Нижанківських», мушу звернутися до найдавнішого предка роду Андреаса Нізанковіюса, народженого 1591 року в Галичині. Учень Girolamo Frescobaldi, в якого домі жив 3 роки, і став органістом в базиліці Santa Maria Sopra Minerva, в Римі. Був суперником Букстегуде і продовж століття, ніхто в Європі не дорівнював йому гри на органах,” – зазначила Зоя Лісовська-Нижанківська розпочинаючи свою розповідь багато ілюстровану слайдами з родинного архіву.

Друга частина програми повністю складалася з концертних виступів. Твори композиторів Нижанківських виконали:

  • заслужена артистка України Лілія Коструба, партія фортепіано – Орест Коструба,
  • Львівський чоловічий муніципальний хор «Гомін» (художній керівник і диригент Руслан Ляшенко).

Дуже Важливо що ця подія зібрала велику кількість слухачів, більшість з яких складала молодь.  Після офіційних урочистостей та виступів, глядачі ще довго не хотіли відпускати славних львів’янок і засипали їх масою запитань та уточнень.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.