Знана українська оперна співачка Зоряна Кушплер представляє альбом “Ukrainian InterMezzo / Українське ІнтерМеццо” (відео)

1012
Зоряна Кушплер
Зоряна Кушплер

Відома українська оперна співачка, багаторічна солістка Віденської національної опери, професорка співу в університеті Моцартеум (м. Зальцбург, Австрія) Зоряна Кушплер презентує унікальний для світової музичної культури альбом “Ukrainian InterMezzo / Українське ІнтерМеццо”, виданий всесвітньо відомою австрійською студією звукозапису Gramola. Це перший альбом у світі з українським репертуаром для меццо-сопрано, записаний з оркестром.

До компакт-диску “Ukrainian InterMezzo / Українське ІнтерМеццо” увійшло 12 творів знаменитих українських композиторів: Миколи Лисенка, Анатолія Кос-Анатольського, Бориса Лятошинського, Ігоря Кушплера, Костянтина Данькевича, Юлія Мейтуса, Віктора Матюка, Олеся Чишка та Олега Ківи. Тут і самостійні вокальні твори, зокрема романси, і арії з опер “Тарас Бульба”, “Назар Стодоля” і “Богдан Хмельницький”.

— Це історія про мою країну і мою культуру, мій шлях боротьби за свободу України, – розповідає оперна співачка Зоряна Кушплер. – Ідея такого альбому з’явилася одразу, як в Україні почалася повномасштабна війна. Я вирішила, що саме зараз світ має більше дізнатися про українську музику. Уже багато років я живу за межами України і розумію, що українська музика є практично Terra incognita для широкого загалу. Сподіваюся, цей диск ще більше відкриє музичну Україну для світу. З репертуаром я визначилася досить швидко. В мене були улюблені українські романси, написані тільки для голосу та фортепіано, але з дитинства уявляла собі їх з оркестром. Тому вирішила замовити для них оркестровки. Вибір впав на українського композитора, давнього друга нашої сімʼї Віктора Камінського, який блискуче впорався із цим завданням.

Диск Зоряна Кушплер присвятила памʼяті свого батька – народного артиста України, професора Ігоря Кушплера. “Саме він виховав мене співачкою і прищепив глибоку любов до української музики! Саме його твором розпочинаю свій диск”, – додає співачка.

Запис альбому “Ukrainian InterMezzo / Українське ІнтерМеццо” відбувся у серпні 2022 року у Львові, в Органному залі. У створенні компакт-диску взяв участь оркестр-біженець з Луганська – Академічний симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії, який через війну росії проти України вже вдруге вимушений відновлювати свою діяльність на новому місці: у 2015 році колектив перемістився з Луганська до Сєвєродонецька, а у 2022-му – релокувався до Львові і знайшов прихисток у Львівському органному залі. Диригував оркестром під час запису його головний диригент Іван Остапович – директор Львівського органного залу, співзасновник та диригент оркестру Ukrainian Festival Orchestra (Львів).

— Було надзвичайно приємно і захоплююче працювати разом із Зоряною Кушплер над записом цього диску, – каже диригент Іван Остапович. – Високий професіоналізм, тонке розуміння стилю і настрою того чи іншого твору, відкритість до експериментів, – усе це говорить про Зоряну як про співачку найвищого світового рівня. Це перший альбом у світі з українським репертуаром для меццо-сопрано з оркестром. У ньому представлено все різноманіття настроїв української класичної музики – від глибокого драматизму до тонкого ліризму. Для мене особисто дуже важливо, щоб світ дізнавався якомога більше про все багатство нашої музики.

Галина ГУЗЬО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.