додому Анонс Зі Львова до музею-садиби Устияновичів у Вовкові влаштують велопробіг

Зі Львова до музею-садиби Устияновичів у Вовкові влаштують велопробіг

977
Придорожній знак с.Вовків, 2015 рік
Придорожній знак с.Вовків, 2015 рік

У неділю, 4 жовтня 2020 року, львів’ян запрошують долучитися до велопробігу “Шлях етнографа, який об’єднав народи”. Таку подію вже вдруге організовує ГО “КонтФорс” спільно з Музеєм-садибою Миколи і Корнила Устияновичів у с. Вовків, Львівським національним літературно-меморіальним музеєм Івана Франка та Львівським культурним товариством “Ческа Беседа”.

Як повідомили організатори події, велопробіг стартує на площі Ринок у Львові та триватиме до Музею-садиби Устияновичів у с. Вовків Пустомитівського району на Львівщині. Приблизна відстань в одну сторону – 21 км. Таким чином хочуть привернути увагу мешканців Львівської області до здорового способу життя, популяризувати використання велосипеду та розповісти більше про видатних діячів минулого – чеського етнографа, дослідника української народної культури Франтішека Ржегоржа (1857-1899), живописця, письменника і громадського діяча Корнила Устияновича (1839-1903) та світоча національно-культурного відродження України – Івана Франка (1856-1916). Ще однією метою події є привернення уваги громадськості та влади до стану збереження сакральних пам’яток Львівщини. Йдеться про напівзруйнований костел Св. Марії Магдалини у с. Вовків.

Костел Св. Марії Магдалини у Вовкові, 2015 рік
Костел Св. Марії Магдалини у Вовкові, 2015 рік

“Раді анонсувати наш другий велопробіг, проведення якого тривалий час було під питанням, у зв’язку з епідемією коронавірусу. Ця подія є важливою для нас, оскільки об’єднує одразу кілька засадних напрямків роботи ГО “КонтрФорс”: привернення уваги до проблем екології, видатних діячів культурного і наукового життя Львівщини, жалюгідного стану збереження сакральних пам’яток регіону. Назва велопробігу – “Шлях етнографа, який об’єднав народи” – натхненна діяльністю чеського етнографа, який відкрив Європі й світу українську культуру, товаришував з І. Франком, тривалий час мешкав у с. Вовків, де тісно спілкувався з К. Устияновичем й де поховані його мати, сестра і брат”, – розповіла представниця громадської організації, Анна Легедза.

Костел Св. Станіслава у Вовкові, фото до 1924 року
Костел Св. Станіслава у Вовкові, фото до 1924 року

4 жовтня до 10:00 учасники велопробігу збиратимуться на площі Ринок у Львові, звідки стартують до села Вовків. Дорога займе орієнтовно 2 години. Із 12:00 до 16:00 триватиме відпочинкова програма для учасників велопробігу у с. Вовків, а потім всі повернуться за узгодженим маршрутом до Львова. Колона рухатиметься за таким маршрутом: пл. Ринок – вул. П. Дорошенка – вул. Ген. Чупринки – вул. І. Нечуя-Левицького – вул. Ак. Сахарова – вул. Кн. Ольги – вул. В. Великого – вул. Стрийська – Автошлях Е471 – с. Солонка – с. Ков’ярі – с. Липники – с. Загір’я – Музей-садиба Устияновичів, с. Вовків. Можливі незначні зміни.

Костел Св. Марії Магдалини у Вовкові, 2015 рік
Костел Св. Марії Магдалини у Вовкові, 2015 рік

Учасники велопробігу зможуть скуштувати смаколики на території біля  Музею-садиби Устияновичів у с. Вовків, послухати лекцію старшого наукового співробітника Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка, кандидата філологічних наук п. Соломії Вівчар “Франтішек Ржегорж та Іван Франко у взаємостосунках”; долучитися до екскурсії садибою Миколи і Корнила Устияновичів, яку проведе директорка закладу Наталя Смоляна. Влаштують також екскурсію культовими пам’ятками Вовкова – територією костелу Св. Марії Магдалини та дерев’яною церквою Введення у храм Пресвятої Богородиці, яку проведе о. Петро Терлецький. А на завершення розіграють подарунки.

Школа у Вовкові, І пол. ХХ ст.
Школа у Вовкові, І пол. ХХ ст.

Участь у велопробігу безкоштовна за умови попередньої реєстрації. Для участі потрібно зареєструватися за посиланням. Реєстрація триватиме до моменту, коли буде набрана максимальна кількість учасників велопробігу – 50 осіб. До участі у велопробігу допускаються лише повнолітні особи. В умовах адаптивного карантину подія відбудеться на відкритому повітрі з дотриманням соціальної дистанції й маскового режиму.

Наталка СТУДНЯ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.