Жаліслива гуцульська «Гаївка» від Hutsul Planet ілюструє столітню боротьбу українців (відео)

391
Жаліслива гуцульська «Гаївка» від Hutsul Planet ілюструє столітню боротьбу українців

“Гаївка (1922~2022)” – так символічно проект Hutsul Planet назвав свою чергову пісенну прем’єру. Створена сто років тому давня гуцульська гаївка у світлі подій 2022-го року зазвучала по-новому – жорстока війна росії проти України знову оголила теми страждань українців, людського болю і сирітства… 

“Гаївку”, датовану 1922 роком, засновник та керівник масштабного культурологічного проекту з Коломиї Hutsul Planet Михайло Балух віднайшов у старому зошиті з гуцульським фольклором. Аранжування до давньої народної пісні створив разом із Станіславом Фоміним, автором понад сотні саунд-треків до голлівудських кіно-хітів.

“Гаївка” була записана у часі роботи над першим альбомом “Гуцулів” The Music Of The Mountains / Музика Гір, що став унікальним міжнародним проектом, який творили понад 200 музикантів з України, Канади та США. “Гаївка” до збірки не увійшла, кілька років пролежала у шухляді.

— Відколи росія 24 лютого розпочала в Україні повномасштабну війну, мене не полишала думка, що наша гуцульська “Гаївка” – це як плач української землі, – каже засновник Hutsul Planet Михайло Балух. – Ми створили до пісні сучасний візуальний ряд. Ілюстрували моторошними кадрами із сьогодення України. “Гаївка (1922~2022)” символізує столітню боротьбу українців із москалями. Яка, у це свято вірить уся наша команда, скоро увінчається перемогою України.

Галина ГУЗЬО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.