Зануртеся у Середньовіччя на фестивалі “Ту Стань!”

591

Якщо На початку останнього літнього місця, а саме 3-5 серпня, ви можете потрапити в епоху лицарських поєдинків, спробувати себе в тих ремеслах, які були поширені в епоху Середньовіччя, в прямому сенсі слова — доторкнутися до культури, яка панувала тоді через пісні, музику, театралізовані дійства, атмосферу.

Упродовж трьох днів довкола Уричівських скель вируватиме життя — тут вже  тринадцятий рік поспіль відбуватиметеся один із найбільших фестивалів України — „Ту Стань!“

Фестиваль “Ту Стань!”

 

Фестиваль “Ту Стань!”

Цьогоріч на фестивалі особливу увагу приділять дітям. Всі, хто віком до 14 років заволодіють справжньою фортецею. Дитячі, але не по-дитячому серйозні забави, штурми, поєдинки, танці — це лише невелика частина всього, що очікує на наймолодшу публіку.

Фестиваль “Ту Стань!”
Фестиваль “Ту Стань!”
Фестиваль “Ту Стань!”

Основою фестивалю будуть вже традиційні лицарські поєдинки, кінні турніри під час яких воїни в справжніх середньовічних обладунках боротимуться на списах, ярмарок ремесел, квести, і, звичайно, найочікуваніше дійство  – нічний штурм і лазерне шоу.

Та будуть і нововведення. Цьогоріч сформують окремі ремісничі цехи – цех книги, який готує друк гравюр, шиє середньовічні шкіряні записники, проводить майстер-класи зі слов’янської, готичної та європейської каліграфії, а також розкриває таємниці виготовлення пергаменту. Ще діятимуть ювелірів, малярський, гончарний, а також цех роботи з текстилем.

Ще одна новинка – Бойова школа, щоб усі охочі не лише спостерігати за тим, що відбуваться, а й випробовували власні сили в поєдинках. Зможуть також опанувати різні види зброї та стати учасниками нічного штурмі фортеці

Реконструктор Валентин Колонтай, директор фестивалю Василь Рожко, заступник директора департаменту з питань культури Львівської ОДА Ірина Гаврилюк, директор Державного історико-культурного заповідника „Тустань“ Андрій Котлярчук, фахівець R&D департаменту SoftServe Микола Урсатій, керівник напрямку історичної реконструкції фестивалю, очільник клубу „Чорна Галич“ Ярема Іванців.

Діятимуть й інші традиційні локації фестивалю. Це й Університет із лекціями на історичну тематику, майстер-класами та експозицією, Літературна і Театральна галявини.

Реконструктор Валентин Колонтай, директор фестивалю Василь Рожко, заступник директора департаменту з питань культури Львівської ОДА Ірина Гаврилюк, директор Державного історико-культурного заповідника „Тустань“ Андрій Котлярчук, фахівець R&D департаменту SoftServe Микола Урсатій, керівник напрямку історичної реконструкції фестивалю, .

Та особливим сюрпризом, який організатори готують на фестиваль буде нова локація – Віртуальної і доповнено реальності. Завдяки старанням львівських програмістьів із компанії SoftServe цьогоріч відвідувачі зможуть зполітати над середньовічною тустанською фортецею. Кожен охочий самотужки керувати парапланом і зможе побачити Тустань, якої зараз вже нема.

Наталія ПАВЛИШИН

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.