Чим здивують Заньківчани у 100-ому ювілейному сезоні (відео)

604
Чим здивують Заньківчани у 100-ому ювілейному сезоні

14 і 15 жовтня 2017 року, з нагоди сотого ювілейного сезону,  заньківчани здивують глядачів прем’єрною виставою-легендою письменника Івана Рябокляча “Марія Заньковецька”, яку писали саме для цього театру.

Про це  у вівторок, 4 липня 2017року, під час прес-конференції заявив головний режисер Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької, народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Федір Стригун.

Головний режисер Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької, народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Федір Стригун
Головний режисер Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької, народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Федір Стригун

“Наше святкування – це не просто формальність: такого-то числа буде така-то вистава, заграли і все. Ні,  у нас це буде цілий сезон. Це сотий сезон у Театрі Заньковецької, який розпочнеться у другій половині 2017 року і буде продовжуватись до кінця першої половини 2018 року. Тож наше святкування триватиме цілий театральний сезон 2017-2018 рр.

Щодо святкової академії, то ми плануємо, орієнтовно 22 жовтня, зіграти виставу «Марія Заньковецька», яку написав Іван Рябокляч у 1971 році. Якщо будуть гроші, якщо уряд і верховна рада виділять нам кошти, то буде й святкування. А це вже залежить від того, наскільки наші владні структури, наші кермачі зрозуміють, що таке культура і що таке «Сторіччя Театру Заньковецької”, –  розповів Федір Стригун.

Народний артист України Федір Стригун наголосив і на тому, що “сьогодні всі займаються європеїзацією українською культури. Але зараз ми не маємо, що дати Європі, а навпаки – мусимо вчитись у них. Тому ми можемо бути цікаві Європі такими, якими ми є, а не такими, яких з нас хочуть зробити. Адже наші традиції та культури унікальні”.

Також Федір Стригун розповів, що до сторіччя театру планують надрукувати видання, над яким працюють вже упродовж двох років. Наразі вже по-трохи закінчують перший том, сподівають на те, що до нового року світ побачить цю працю. Загалом заплановано три томи.

Наталка СТУДНЯ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.