“Заміри глибин”, або Михайло Гнатюк про Івана Франка

876

В п’ятницю, 28 квітня 2017 року, у Львівському національному літературно-меморіальному музеї Івана Франка (вул. Івана Франка, 150-152) відбулася презентація книги відомого франкознавця, професора Михайла Гнатюка під назвою “Заміри глибин”.

Ця подія зібрала не одне покоління вихованців професора, а також його колег та друзів і була напрочуд теплою, багатолюдною і по-домашньому затишною. Михайло Іванович Гнатюк багато розповідав про книгу, історію її написання та цікаві знахідки, зроблені під час її написання.

Книга Михайла Івановича Гнатюка "Заміри глибин"
Книга Михайла Івановича Гнатюка “Заміри глибин”

“В книжці є декілька розділів. Один з них про Франка в колі друзів і близьких. Багато років тому мене захопила ідея знайти справжні спогади про Івана Франка. Тоді ще не було Музею Грушевського, а в будинку Грушевського  були фонди Музею Івана Франка. Тож мені вдалося працювати над тими спогадами, які записували працівники Музею Франка ще у 40-му році, коли ще була маса живи людей, котрі  знали Франка. Це і спогади і Труша, і Трильовського, і багато інших.

Професор Михайло Іванович Гнатюк
Професор Михайло Іванович Гнатюк

Також у виданні йдеться про Франка і Львівський університет, проблеми теорії літератури у Франка, нове прочитання української літератури та світові виміри Франкового слова. І я хочу сказати, що Франка треба вводити у світовий контекст, адже Франко – Великий і буде багато нас , хто хоче збагнути постать Франка. Нас не буде, прийдуть і відійдуть нові покоління, а Франко залишиться назавжди”, – розповів Михайло Іванович.

Директор музею Івана Франка, Богдан Тихолоз вітає професора Михайла Івановича Гнатюка
Директор музею Івана Франка, Богдан Тихолоз вітає професора Михайла Івановича Гнатюка

Директор Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка, Богдан Тихолоз, від імені всіх працівників музею, привітав професора Михайла Гнатюка і звернув увагу на важливість книги “Заміри глибин” для світового франкознавства.

Директор Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка Богдан Тихолоз читає книжку професора Михайла Івановича Гнатюка "Заміри глибин"
Директор Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка Богдан Тихолоз читає книжку професора Михайла Івановича Гнатюка “Заміри глибин”

“Ця книга є істотним внеском до величної споруди франкознавства, як гуманітарної комплексної дисципліни. Михайло Іванович приклад систематичного франкознавця, адже впродовж багатьох десятиріч працює у цій галузі. І дане видання увібрало в себе, звичайно далеко не весь, франкознавчий доробок професора Гнатюка, але певно те, що він вважає особливо цінним і вартісним з погляду сьогодення і те, що було напрацьовано впродовж останнього часу”, – зазначив Богдан Тихолоз.

Гості презентації книги Михайла Івановича Гнатюка "Заміри глибин"
Гості презентації книги Михайла Івановича Гнатюка “Заміри глибин”

Також з нагоди ювілеї та презентації книжки свого Вчителя й університетського наставника вітали і працівники музею – Віолетта Чернієнко, Соломія Вівчар, Михайло Кобрин. А легенда Музею – Віра Лук’янівна Бонь – поділилася своєю радістю від того, що Михайло Гнатюк, якого вона пам’ятає ще юним студентом, сьогодні знову завітав до музею уже як авторитетний учений.

Гості презентації книги Михайла Івановича Гнатюка "Заміри глибин"
Гості презентації книги Михайла Івановича Гнатюка “Заміри глибин”

До слова, презентована книга книга професора Михайла Івановича Гнатюка поповнила франкознавчу бібліотеку Музею.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.