Захарієвичі, батько й син: родинний диптих в архітектурному краєвиді 1870–1910-х

557
Захарієвичі, батько й син: родинний диптих в архітектурному краєвиді 1870–1910-х

В п’ятницю, 30 вересня 2022 року, в рамках циклу презентацій, присвячених життю та творчості Юліана та Альфреда Захарієвичів, які організовує Львівський Фотомузей, УФОТО та Науково-технічна бібліотека НУ “Львівська політехніка” 16 вересня ц. р. буде виголошена підсумкова доповідь доцента к-ри історії УКУ п. Ігоря Жука, за темою “Захарієвичі, батько й син: родинний диптих в архітектурному краєвиді 1870–1910-х”.

Захід відбудеться в залі Науково-технічної бібліотеки НУ «Львівська політехніка» (вул. Професорська, 1), початок – о 16.00.

Батько – засновник тогочасної львівської архітектурної школи, її харизматичний лідер за доби історичних стилів. Син – найбільш обдарований серед представників цієї школи за часів сецесії, неокласицизму та раннього модернізму. Мова піде про професора Юліана Октавіана Захарієвича (1837–1898) та про Альфреда Захарієвича-молодшого (1871–1937), про дві великі постаті в архітектурі новітнього часу. Тема доповіді – «Захарієвичі, батько й син: родинний диптих в архітектурному краєвиді 1870–1910-х рр.».
Пропонований дискурс будуватиметься на порівнянні творів двох майстрів: будівлю Львівської політехніки, творцем якої був Захарієвич-старший, буде співставлено з будинком торгово-промислової палати, найбільш знаним з проєктів Захарієвича-юніора; неоромантичні вілли та сакральні об’єкти, проєктовані Юліаном Захарієвичем – з монументальними кам’яницями, розрахованими на нову міську еліту, а також з залізобетонними мостами, які спорудив його син Альфред.

До та після лекції гостинно частуватиме Кава Старого Львова. Вхід вільний.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.