Заходи відзначення 30-ліття виходу УГКЦ із підпілля та вшанування пам’яті Митрополита Андрея у Львові

342
Митрополит Андрей Шептицький
Митрополит Андрей Шептицький

У Львові до 12 листопада відбудеться низка подій, приурочена 75-літтю відходу Митрополита Андрея Шептицького та відзначити 30-ліття легалізації УГКЦ.

Наймасштабніші заходи пройдуть 1 листопада в архикатедральному соборі Святого Юра. Розпочнуться урочистості о 10 годині Архиєрейською Божественною Літургією, яку очолить митрополит Львівський УГКЦ Ігор Возьняк та єпископ-помічник Львівської архиєпархії Володимир Груца. Упродовж дня ― від 7 до 22 години для огляду експонуватимуть особисті речі Митрополита Андрея Шептицького. Музичний марафон прослави від хорів та оркестрів Львова триватиме від обіду ― з 13 години до надвечір’я ―18 години. О 15 годині звучатиме пам’ятний передзвін. Завершаться заходи загальноміською свічка пам’яті на площі Святого Юра о 19 годині.

Собор св. Юра у Львові. Володимир Мельник, 1948 р. Фото з ресурсу https://zbruc.eu
Собор св. Юра у Львові. Володимир Мельник, 1948 р. Фото з ресурсу https://zbruc.eu

Загалом до 12 листопада можна відвідати екскурсії Митрополичими садами, помолитися у крипті архикатедрального cобору святого Юра, взяти участь у богослужіннях. Окремо відбуватимуться різнотематичні заходи у навчальних закладах, бібліотеках та культурних центрах міста, які готуватимуть у співпраці з Церквою та містом.

Ініціатори та організатори заходів вшанування пам’яті праведного Митрополита Андрея Шептицького закликають усіх львів’ян та гостей нашого міста долучатися до подій. А також приходити в крипту до гробу Блаженнішого Андрея помолитися.

― Я живу на Святоюрській горі вже декілька років. Завжди, коли перебуваю вдома, стараюся щонайменше раз в день піти до крипти ― до Праведного Митрополита Андрея Шептицького, Патріарха Йосифа, до митрополитів Сильвестра Сембратовича, Мирослава Івана Любачівського, Володимира Стернюка. Почуваю себе там, як вдома, у захистку і безпеці. Можливо, не всі знають, та щодня о 14 годині маємо молитву за  хворих, зокрема онкохворих, біля гробу Праведного Митрополита Андрея, ― розповів владика Володимир Груца, єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ.

Міська влада спільно з Церквою напрацювало низку ініціатив, до залучили різні структурні підрозділи мерії. Тож до 12 листопада відбудуться тематичні уроки, бесіди, круглі столи у різних навчальних закладах. Також презентуватимуть виставки і конкурси.

Колишній Дім працівників громади – палац Гната Хоткевича
Колишній Дім працівників громади – палац Гната Хоткевича

До заходів залучать і бібліотеки, Центр Довженка, палац Хоткевича. Так, зокрема спільно з закладами вищої освіти організують перші академічні читання про Митрополита Андрея Шептицького, які пройдуть у бібліотеці Франкового вишу.

Управління спорту організує низку спортивних заходів, серед яких ― футбольний турнір на кубок Шептицького серед духовенства.

― Ми не можемо говорити про 30-ліття легалізації Української Греко-Католицької Церкви, не перебуваючи в контексті праведного Митрополита Андрея ― вони абсолютно взаємопов’язані. Безсумнівно, що за 30 років Церква відбулася не лише інституційно, розбудувавши свої церковні одиниці, а й вийшла далеко за межі храмів: військове, студентське, медичне капеланство, пенітенціарне служіння і багато інших речей, де саме Церква надає духовну опіку для усіх потребуючих. Тому сьогодні ми повертаємося до першоджерела, до того, хто дав нового духа розвитку Церкві ― до братів Шептицьких ― Праведного Митрополита Андрея та Блаженнішого Климентія. Це не абстрактні особи. Митрополит Андрей присутній серед нас зокрема своїми останками, які спочивають у крипті собору. Тож 1 листопада буде чудова нагода прийти до гробу Праведного Митрополита, щоб подякувати за те, що ми сьогодні можемо бути в нашому місті, яке дало потужний поштовх і національній свідомості, і духовно-патріотичному налаштуванні. Це буде День прослави і День подяки за його особисту участь у нашому житті», — закликав усіх отець Павло Дроздяк.

Святіший Вселенський Архиєрей Папа Франциск
Святіший Вселенський Архиєрей Папа Франциск

Варто також нагадати, що Святіший Вселенський Архиєрей Папа Франциск вже проголосив геройські чесноти Праведного Митрополита. А це ― останній щабель до проголошення Митрополита блаженним.

Програма заходів: ДЕНЬ ПРОСЛАВИ ПРАВЕДНОГО МИТРОПОЛИТА АНДРЕЯ

Наталія ПАВЛИШИН

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.