Загадка львівських теренкурів

10021
Загадка львівських теренкурів
Загадка львівських теренкурів

З прадавніх часів люди помічали, що по світу існує безліч місць, де почуваєш себе значно краще, бадьоріше, здоровіше… Десь їх багато, а десь одиниці, проте люди прагнуть відчути їх чудодійну силу та приїжджають перевірити їх здатність з різних куточків планети.

Позначка теренкуру на тереторії нин. парку І.Франка. Фото 2015 року
Позначка теренкуру на території нин. парку І.Франка. Фото 2015 року

Є такі “місця сили” і у Львові. Варто зазначити, мова не йде про храми та інші сакральні місця, йдеться про енергетичні зони, інколи цілі маршрути які досі не займані людьми та відвідати їх можуть усі бажаючі не залежно від релігії чи інших вподобань.

Теренкури (від слів терен – місце, курація – оздоровлення) – це дозовані у часі і відстані прогулянки по рівній або пересічній місцевості з певним заданим фізичним навантаженням.

Єзуїтський сад у Львові (нині парк ім. І.Франка), одна з найбільш насичених теренкурами місцевостей. Поштівка поч. XX ст.
Єзуїтський сад у Львові (нині парк ім. І.Франка), одна з найбільш насичених теренкурами місцевостей. Поштівка поч. XX ст.

Ще 1885 року німецький лікар Ертель запропонував ввести таку методику оздоровлення організму. Він вважав що піші прогулянки по рівній місцевості у чергуванні з підйомами та спусками позитивно впливають на людину — і виявився правий. Теренкури досить швидко набули визнання по всій Європі та Азії.

У Львові до популяризації теренкурів долучився сам австрійський цісар Франц Йосиф, відчувши приплив сил після прогулянок по розташованому на Знесінні (Кайзервальді) маєтку. Невдовзі власники садиби де зупинявся цісар зробили тут парк. Як виявилось згодом шлях монарха пролягав пересіченою місцевістю через давні язичницькі капища. Відкритий невдовзі на цьому місці так званий “шлях волхвів” пояснив багато подій пов’язаних з цим місцем…

Позначка теренкуру на будівлі школи по нин. вул. С. Бандери. Фото 2015 року
Позначка теренкуру на будівлі школи по нин. вул. С. Бандери. Фото 2015 року

Згодом медики підтвердили – ці прогулянки підвищують імунітет, позитивно впливають на нервово-психічну та ендокринну системи, укріпляють серцево-судинну і дихальну системи, покращують травлення, підвищують життєвий тонус… Вечірні прогулянки особливо призначені для людей, які страждають на безсоння. За призначенням лікарів корисно займатись теренкуром не лише хворим зі серцево-судинними захворюваннями, функціональними та органічними ураженнями нервової системи і захворюваннями органів дихання, але й людям зі схильністю до ожиріння, тим, хто займається розумовою працею або виконуючих фізичну роботу сидячи…

Високий Замок у Львові та липова алея - місце одразу декількох теренкурів. Поштівка поч. XX ст.
Високий Замок у Львові та липова алея – місце одразу декількох теренкурів. Поштівка поч. XX ст.

Пізніше видатний лікар Рудольф Вайгль провів експеримент над своїми пацієнтами. Він давав своїм пацієнтам таблетки, які містили у своєму складі виключно крейду і рекомендував їм регулярно прогулюватись теренкуром — ефект був вражаючий: пацієнти значно швидше йшли на поправку, відчували прилив сил та покращення здоров’я…

На сьогодні, на думку багатьох фахівців, наше місто розташоване на перетині потужних енергетичних потоків, що проходять поверхнею Землі, до того долучається велика кількість малих енергетичних епіцентрів. Зокрема проводились дослідження (Знесіння, Високий Замок, Лиса гора і ін.), які тривали не один рік і всі вчені одноголосно прийшли до висновку (застосовуючи відповідну апаратуру), що на всьому шляху теренкурів значно підвищений електромагнітний фон землі. Науково пояснюється таке незвичне явище стиком у цих місцях тектонічних плит. Там де вони стикаються існує певне потоншення і викид енергії землі.

Відмітка теренкуру на Львівській Опері. Фото 2015 року.
Відмітка теренкуру на Львівській Опері. Фото 2015 року.

Будівничі старого Львова, очевидно, добре знали всі ці енергетичні потоки, свідомо їх враховували і використовували. Скажімо, ратуша стоїть у місці проходження кількох енергетичних потоків: невеликих (посеред подвір’я ратуші та лівої частини будинку) досить потужних (з правого та фасадного боків за межами площі), потужних – по діагоналі площі Ринок, які проходили через скульптури-фонтани. Епіцентр енергетичної зони розташований на доріжці, що веде до бокового входу ратуші й викладений чорною бруківкою у вигляді шестипелюсткової розетки (навпроти будинку №7 на площі Ринок). Така сама розетка була зображена на дверях колишньої кав’ярні “Кентавр”.

Відмітка теренкуру на будівлі Головної пошти
Відмітка теренкуру на будівлі Головної пошти

Нажаль, з плином часу, безліч позначок у Львові просто зникла, а разом з ними і безцінні визначені стежки цілительних оздоровчих теренкурів…

Використані джерела :

http://archive.wz.lviv.ua/ , http://www.leopolis.lviv.net/ , http://wyr.com.ua/

5 КОМЕНТАРІ

  1. Дякую за цікаву і корисну інформацію. Дуже сподобався Ваш сайт. Веселих Великодніх свят і смачної пасочки!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.