За два тижні липня на Львівщині демонтували ще 21 радянський памʼятник

825
Демонтований пам'ятник
Демонтований пам'ятник

Від початку року до 15 липня громади Львівської області позбулися 123 об’єктів монументальної пропаганди росії. Йдеться про памʼятники радянської доби, які возвеличують переможців Другої світової війни, колгоспи та радянську батьківщину.

За словами директора департаменту комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОВА Юрія Горуна, ще дві громади в області повністю декомунізували свій публічний простір. Це — Самбірська та Глинянська. Загалом від початку року очистилися від радянського сміття девʼять громад.

«Під час спільних нарад представники громад взяли на себе зобов’язання завершити процес демонтажу обʼєктів до кінця літа. На руку погодні умови: коли сухо, техніка може працювати навіть у важкодоступних місцях. Тому я закликаю не зволікати, друга половина липня має бути «спекотніша» – у плані декомунізації. Всі ці символи «єдності і братерства» народів, які прикривали злочини окупантів, мають відійти у минуле. Історія росії – це один великий міф, який вони будували на кістках і брехні. Поки наші захисники захищають Україну на полі бою, наше завдання – знищити всі чужі міфи, аби вони не впливали на свідомість наших дітей», – пояснив Юрій Горун.

Від початку липня на Львівщині демонтували:

– 2 об’єкти в Золочівському районі: (Поморяни і Золочів);

– 4 об’єкти на Самбірщині: у Добромильській громаді — в селах Міженець і Грушатичі, в самому Самборі (демонтували скульптуру «мати-батьківщина» по вул. С.Бандери), у Рудківській громаді (с. Никловичі);

– 5 обʼєктів у Червоноградському районі: два в Сокальській громаді (с. Перв’ятичі та Нісмичі), один у селі Стремільче Лопатинської громади, по одному у  селах Сілець і Незнанів Добротвірської громади.

Позбулися низки монументів на Яворівщині. Так, упродовж 10-13 липня радянська монументальна пропаганда покинула смт. Немирів, села Драгомишль, Грушів та Нагачів, і сам Яворів.

5 обʼєктів демонтували у Львівському районі:  два – у місті Винники, два у селах Ушковичі та Кимир Перемишлянської громади, один – у селі Підгайчики Глинянської громади.

Ще один памʼятник радянському солдату забрали у с. Подорожнє Журавненської громади, Стрийського району.

Довідково: Обласна робоча група з питань декомунізації при Львівській ОВА розпочала свою роботу в кінці 2022 року. До неї увійшли діючі військовослужбовці, громадські активісти, історики, управлінці та депутати Львівської обласної ради. Аналогічні робочі групи також створені при районних військових адміністраціях. У результаті інвентаризації на початку року в області виявили 264 об’єкти, які підлягають декомунізації. Процес декомунізації та деколонізації Львівщини має завершитися до кінця 2023 року. Досвід Львівщини переймають й інші регіони України: подібну обласну робочу групу наразі створюють в Івано-Франківській області.

Наталка РАДИКОВА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.