«З історії української моди ХХ століття», або модні таємниці від Зеновії Тканко (відео)

1690

У четвер, 9 березня 2017 року, в кавярні-галереї «Штука» (вул. Котлярська, 8) справжніх модників та модниць зібрала лекція Зеновії Тканко «З історії української моди ХХ століття». Ця непересічна подія відбулася в рамках засідання Клубу шанувальників Галичини.

 Зеновія Тканко
Зеновія Тканко

Попри холодну дощову львівську погоду,  в цей вечір в кав’ярні-галереї «Штука» було дуже затишно і, по сімейному, тепло. За філіжанкою кави з різними смаколиками зібралися охочі послухати розповідь про тенденції і ключові моменти розвитку української моди, про видатних особистостей, які зробили значний внесок у поступ цієї сфери і здобули популярність в Україні та за кордоном.

Про становлення системи спеціальних шкіл моделювання і крою, виникнення нових форм представлення одягу і його популяризації розповідала автор монографії «Мода в Україні ХХ століття» Зеновія Тканко.

Зеновія Тканко – кандидат мистецтвознавства, професор кафедри дизайну костюму Львівської національної академії мистецтв, автор монографії «Мода в Україні ХХ століття». 1979 р. закінчила Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва, відділ моделювання одягу (нині Львівська національна академія мистецтв). Сфери діяльності: дизайн костюму, а також ансамблів святкового, сценічного та виставкового одягу. Співавтор посібників «Мистецька школа в системі національної освіти України» (1999 р.), «Моделювання костюму в Україні XX ст.” (2000 р.),  автор наукових праць, курсу лекцій, методичних вказівок та рекомендацій. Член Спілки дизайнерів України.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.