З аншлагом пройшов освітній проєкт для молодих симфонічних диригентів: коментар Теодора Кухара та учасників

345
Гала-концерт молодих симфонічних диригенті
Гала-концерт молодих симфонічних диригенті

15 серпня відбувся симфонічний Гала-концерт як результат майстер-класів молодих симфонічних диригентів. Ініціатором майстер-класу стало Студентське науково-творче товариство «Octopus» Національної музичної академії України, якому у партнерстві із Львівською національною філармонією вдалося створити проєкт, який дозволив студентам долучитися до професійного життя мистецької інституції ще під час навчання, поринути у творчу атмосферу філармонії, перейняти унікальний досвід фахівців світового рівня та розширити горизонти свого професійного майбутнього в Україні. 

Головний диригент Академічного симфонічного оркестру Теодор Кухар поділився своїми враженнями від менторства на проєкті:

“Концепція майстер-класів для дириґентів не вперше реалізується в Україні та для мене було важливо, щоб це проводилося саме для українців, також при відборі учасників, а  я знаю, що заявок було понад 250, при обранні для мене було важливо тримати рівність між чоловіками та жінками,  аби половина учасників,  оскільки майстер-клас у Львові — була саме зі Львова. Я обрав тих, які були варті цього. Обрані твори для вечора – оркестру були добре знані, адже чимало раз виконувалися впродовж минулого сезону — Симфонія №9 Дворжака звучала 25 разів. Учасники-дириґенти мали час для роботи з оркестром. А Симфонічний Гала-концерт був досить вдалим».

Гала-концерт молодих симфонічних диригенті
Гала-концерт молодих симфонічних диригенті

Учасники також з вдячністю прокоментували цей захід. Так, Антон Буланенко зазначив: “Особливо мене захопила зацікавленість широкого кола музикантів до цієї події, які, зокрема, були присутні в ці дні. Досвід пана Теодора Кухара в реаліях музичного життя України є досить цікавим та по своєму унікальним. Він мав нагоду чудової практики роботи за кордоном, але також він чудово розуміє нашу ментальність, нашу виконавську школу та традиції. Саме це, на мій погляд, дозволяє нам краще розуміти його ідеї і робить досвід закордонного виконавства доступнішим для наших музикантів, за що йому велика подяка! Особисто для мене над важливим досвідом було спілкування з високопрофесійним складом симфонічного оркестру Львівської філармонії та з паном Теодором безпосередньо, подібні зустрічі тільки мотивують розвиватися далі. Спілкування з іншими молодими диригентами з різних куточків України стирає певні кордони”.

Спеціальним бонусом молодим диригентам від оркестрантів стало обрання шляхом анонімного голосування музиканта, який матиме можливість виступити з оркестром у проєкті “Дириґенти. Українською”. Обраницею стала Наталія Кіричук. За її словами, “Це були незабутні 5 днів практики, спілкування та цінного досвіду. Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії – це супер професіонали, які люблять свою справу, тому я, як молода диригентка, відчувала себе впевнено і змогла взяти від цієї події все по-максимуму. Пан Теодор – диригент світового рівня, протягом цих 5 днів невпинно допомагав нам, давав поради і ділився життєвим досвідом. Гала-концерт майстер-класу був дуже добре сприйнятий публікою”. Яструбецька Валерія також з радістю зазначила, що отримала чудовий досвід роботи з професійним колективом, незабутні враження під час та опісля концерту, колосальний досвід під час репетицій з наставником Теодором Кухаром, що мотивує її розвиватися потужніше у сфері диригування.

Гала-концерт молодих симфонічних диригенті
Гала-концерт молодих симфонічних диригенті

Олег Чаплинський також подякував команді “Octopus” за організацію цінного майстер-класу для молодих дириґентів, а також пану Теодору Кухару та оркестру Львівської національної філармонії за “терпіння, розуміння, повагу і віддачу від першого дня аж до закінчення концерту”.

Насамкінець, молода музикантка Юлія Грабовська розповіла: “Ця неймовірна подія – робота з таким професійним колективом була справді ціннісним досвідом, адже завдяки спільним зусиллям вийшов чудовий результат. Особлива подяка пану Теодору, який поділився своїми спостереженнями, практичними порадами та музичними секретами, які для мене були новими та цікавими. Приємно, що професійне було поєднане з емоційним, адже так музика справді жива. Дякую всім організаторам і причетним до цієї великої роботи, яка для нас студентів стала ще одним кроком до кращого розуміння та комунікації з оркестром”.

Щиру вдячність філармонія висловлює партнерам проєкту – Студентському науково-творчому товариству “Medianta” Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка та Благодійному фонду «Відкрита музика міста», який у межах проєкту «Заради майбутнього» опікується підтримкою молодих музикантів в Україні та допомагає молодим музикантам грати з українськими оркестрами і в українських філармоніях.

Ольга МАКСИМ’ЯК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.