Яке сьогодні, 28 квітня, свято – все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити

351
Верба, баська, котики

Сьогодні, 28 квітня, Всесвітній день жіночого здоров’я і День охорони праці в Україні та світі.  До Нового року залишилося 247 днів.

28 квітня 2024 року православні відзначають велике свято – Вхід Господній в Єрусалим, Вербна неділя. Цього дня згадують, як Ісус Христос верхи на віслюку в’їхав до Єрусалима, де його зустрів радісний народ і на знак поваги встелив дорогу пальмовим гіллям. Ті, хто зустрічав Спасителя, сподівалися, що Ісус визволить їх від рабства Римської Імперії, але не розуміли тоді, що Він готується дарувати їм не земне, а небесне спасіння.

У нас символом свята є гілочки верби, тому й неділя називається Вербною. У храмах цього дня відбуваються урочисті служби, на яких освячують вербові гілочки – як символ перемоги життя над смертю.

Також цього дня за новим церковним календарем вшановують Львівську ікону Божої Матері “Одигітрія”.

Про що говорять прикмети на 28 квітня

У народному календарі 28 квітня – свято Вербна неділя. Прикмети дня вказують на те, якою буде погода та врожай:

  • погода тепла і ясна – восени буде рясний урожай;
  • мороз вдарив – буде врожай гречки та пшениці;
  • вітряна погода – до прохолодного літа.

Також помічають: якщо береза розпустилася раніше вільхи – літо буде сухим, а якщо вільха першою – дощовим.

Що можна робити 28 квітня

У Вербну неділю добре відвідати церковну службу, а після освятити гілочки верби. Їх зрізають напередодні, у Лазареву суботу.

Освячені гілочки ставлять удома біля ікони. Якщо можливості піти до храму немає, то вербу можна окропити свяченою водою самому та прочитати молитву на “освячення всякої речі” (з молитвослова). Щоб гілочки верби простояли довше, їх ставлять у вазу без води або кладуть поряд з іконою. У народі вважають, що освячена верба захищає сім’ю від бід і має цілющі властивості. Вербові гілочки належить зберігати рівно дванадцять місяців, після чого їх потрібно спалити і віддати землі або викинути в річку.

Ольга ДОВГАНИК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.