Як волонтери прибирали територію Поморянського замку (відео)

1323
Як волонтери прибирали територію Поморянського замку

В суботу, 16 квітня 2016 року, у День довкілля, волонтери спільноти “Я – Поморянський замок” провели акцію з прибирання й впорядкування території Поморянського замку. Цю акцію присвятили 90-й річниці від Дня народження Бориса Возницького, який багато зробив для збереження культурної спадщини і мрією його було збереження та відновлення Поморянського замку.

Активісти зазначають, що це вже третя акція з прибирання замку, а дві попередні проходили у минулому році. Приємно, що цього разу до прибирання долучилося вже близько сотні волонтерів.

Як зазначив голова селищної ради, Володимир Бас, місцеві мешканці хочуть бачити замок відреставрованим і готові докласти до цього своїх зусиль, проте подальша його доля залежить від держави і фінансування ремонтно-реставраційних робіт.

Погода сприяла волонтерам і протягом дня була розчищена територія навколо замку, територія прилеглої паркової зони та частково очищений дах будівлі від дерев, що оселилися на ньому.

Також архітекторами-реставраторами проводилися роботи з діагностики руйнувань і уточнення першочергових робіт необхідних для зупинки руйнування та  виведення будівлі замку з аварійного стану.

Нагадаємо, на сесії Львівської обласної ради депутати прийняли рішення про виділення на замок в Поморянах  700 тисяч гривень. Сума передбачена для того, аби розпочати протиаварійні роботи.

Також близько 9 мільйонів гривень передбачено в бюджеті області на ремонт дороги через смт. Поморяни.

Ористарх БАНДРУК

Залиште відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.