Як світова музична спільнота підтримує Україну: створено фонд Creators for Ukraine та проєкт Songs For Ukraine

242

Міжнародна музична спільнота підтримує українських авторів та популяризує їхню творчість у всьому світі. ГО «УААСП» виплатила перший транш допомоги українським авторам від міжнародних музичних спільнот. Плейлисти Songs For Ukraine з українською музикою звучатимуть у всьом.

«І словом, і ділом» – саме так можна описати підтримку України міжнародними партнерами ГО «УААСП» (Українська Агенція з Авторських та Суміжних Прав).

9 березня 2022 року радою директорів світової авторської спільноти CISAC було створено благодійний фонд Creators for Ukraine для збору коштів на підтримку творців та біженців, які опинилися у скрутному фінансовому положенні через військову агресію росії. 29 березня 2022 року за ініціативи товариства музичних авторів Artisjus було створено проєкт Songs For Ukraine в рамках ініціативи #CreatorsforUkraine.

Ділом: Creators for Ukraine

Музичні товариства з усього світу окрім засудження агресії рф та призупинення виплат роялті російським ОКУ (організаціям колективного управління), направили фінансову допомогу у благодійний фонд Creators for Ukraine, серед них: американське товариство композиторів, авторів і видавців ASCAP, британська організація PRS for Music, найбільша ОКУ Канади SOCAN, чеська організація OSA, латвійська ОКУ AKKA/LAA, італійське товариство авторів і видавців SIAE, ірландська організація IMRO, товариство європейських авторів та композиторів SESAC, європейська авторська асоціація GESAC, міжнародна рада музичних творців CIAM, португальська організація SPA, міжнародна організація About Writers & Directors Worldwide та інші партнери ГО «УААСП».

Зібрані кошти направляються до волонтерських організацій, які опікуються українськими біженцями за кордоном, на гуманітарну допомогу, яка надається Україні, іншу допомогу постраждалим, а також перераховуються на рахунок ГО «УААСП» для виплати авторам. Кошти з першого траншу у розмірі 2,7 млн. грн. було розподілено між 228 правовласниками, так в першу чергу допомогу отримали: люди похилого віку, жінки, особи, що перебувають в зоні активних бойових дій та захисники в ТрО. Це стало не аби якою підтримкою і приємною несподіванкою для українських творців, про що свідчать подяки від багатьох авторів.

Словом: Songs For Ukraine

Глобальне співтовариство CISAC у партнерстві з 228 авторськими товариствами у всьому світі підтримали проєкт Songs For Ukraine. Головна його мета – популяризувати творчість українських виконавців через цифрові платформи, ефірне мовлення та інші сервіси, а також збільшити потік роялті до творчої спільноти України. Людей закликають ділитися своїми улюбленими українськими культурними відкриттями в соцмережах, використовуючи хештег #SongsForUkraine.

«Songs For Ukraine – це проста, але блискуча схема допомогти українським творцям, щоб їхні твори звучали по всьому світу. Я хотів би, щоб платформи та мовники приєдналися до кампанії та зробили все можливе, щоб підтримати її», – наголосив президент CISAC Бьорн Ульвеус.

Товариством Artisjus створено веб-сайт, який пропонує плейлисти з популярною українською музикою в різних жанрах, з яких мовники можуть вибрати треки. До них увійшли композиції таких відомих музикантів: «Скрябін», «ТНМК», Kalush, The Hardkiss, «Тартак», «Антитіла», «Друга Ріка», Latexfauna, Kazka, Go_A, Onuka, «Океан Ельзи», «Бумбокс», «Один в каное», Тіна Кароль, Олександр Пономарьов, Сергій Бабкін, Alyosha та інших.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.