Як пройшов День захисника України на Яворівському полігоні

906
Як пройшов День захисника України на Яворівському полігоні
Як пройшов День захисника України на Яворівському полігоні

Ранок 14 жовтня 2015 року на Яворівському полігоні розпочався цілком звично.  Канадські військові відпрацьовували ранкову навчальну програму, голосно кричали і махали руками американські солдати на навчаннях,  вправлялися на стільбах українські вояки. Всюди сновигали різні модифікації американського армійського позашляховика HMMWV M998, більше відомого як Hummer.

А в цей час на плацу відбувались небачені речі.  З самого ранку тут уже розташувалися величезні намети, похідні кухні , казани та грилі. Все варилося, смажилося, пеклося, диміло і поширювало неймовірно апетитні аромати їжі. Весело і заклопотано метушився по плацу головний куховар пан Сергій зі своїм символом влади у вигляді черпака. В повітрі відчувалося наближення свята.

Рівно о 14.00 на плацу розташувалися намети з кухнями різних країн світу. В наметі під американським прапором апетитно пахли стейки з м’яса та риби, тішили око рум’яні хот-доги і ще щось, назву чого  важко запам’ятати, але на смак не забудеш. Канадська кухня була представлена картоплею фрі, різними м’ясними делікатесами, булочками і знаменитим кленовим сиропом. В козацькому наметі слинка текла від апетитного кулішу, бограча та шматків запашної баранини.  А в наметі з традиційною українською кухнею можна було почастуватися варениками зі шкварками та сметаною та розкішними хрусткими дерунами.

Українські, американські та канадські військові мали можливість познайомити з різними кухнями та дізнатися один про одного щось поза програмою військових навчань.  До слова, велика частина і американських і канадських військових є колишніми громадянами України і дуже добре спілкуються Українською. Тому мовне питання при спілкуванні не було першорядним.

А ще була святкова програма організована силами ансамблю Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Був виступ оркестру військових, танцювального колективу, вокальні номери та цікаві конкурси. Спочатку ансамбль розважав солдатів, а згодом солдати взяли баян і почали розважати оркестр і самих себе. Закінчилося все спільними піснями і виконанням гімну України.

Ще однією родзинкою свята був великий святковий торт. Над його спорудженням працювали кращі кондитери Львова і він був повністю їстівний.  Ну, принаймні до кінця світа нічого не залишилось. 🙂

Святковий торт з нагоди Дня захисника Вітчизни на Яворівському полігоні, фото 14 жовтня 2015 року.
Святковий торт з нагоди Дня захисника Вітчизни на Яворівському полігоні, фото 14 жовтня 2015 року.

Неформальне спілкування між військовими сприяло налагодженню дружніх стосунків. Хто, знає, може ці стосунки стануть початком великої друби між військовими таких різних і, водночас, таких подібних держав. Держав, де в канадській армії служить Іван, родом з Івано-Франківська, а в американській – Христина, родом з Чернівців.

Свято закінчилося досить швидко, за військовим уставом з настанням відбою. Але гордість залишилася. Гордість за цих звичайних хлопців, котрі так просто і без жодного пафосу говорять про війну і про своїх друзів, про  настання миру і про дружин та дітей, котрі чекають їх дома.  Гордість за справжніх захисників України.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.