Як повиннося варити каву? Рецепт столітньої давнини

921
Кава
Кава

Сьогодні, в першу кавову неділю 2024 року, хочу, разом з незмінним партнером Торговою Маркою Кава Старого Львова, поділитися з вами рецептом приготування кави майже столітньої давності.

Цей рецепт був надрукований в часописі “Нове село ” від 30 листопада 1930 року. Підзорю що мова йде про використання кавоварки чи її бабці.  Для збереження атмосферності залишаю текст без змін і правок.

Як повиннося варити каву?

Наші сільські господині так варять каву: наливає до великого горшка богато води, хай закіпить. Рівночасно на чімось розітре кілька зерняток дешевенької кави, змішає її з пригорщею цикорії і засипає цим кипяток в горшку. Засипавши, не відставляє горшка, лише лишає, щоби добре кава заварилася. Пізнійше наливає такої кави три четвертини горнятка, а одну четвертину доливає молока. Як всі поналиваються, то решту кави виливається до помий.

Кава
Кава

Так приготована кава не є ані смачна ані поживна. Добру каву треба так варити: Купується спеціяльну посуду на каву. Вона складається з двох частин: з горішного запарювача з діркованим дном i з долішнього посуду на готову вже каву.

Запарюється каву так: треться на млинку каву. До неї можна додати трохи цикорії. Все те насипається до горішної частини посуда на дірчате дно і заливається кипятком. Кипяток запарить каву і сама есенція крізь сито перецідиться до спідньої посуди. Більше нічого не треба робити, тільки треба уважати, щоби спідна посуда була щільно зачинена, щоби не вивітрів запах кави. Ще раз підчеркуємо: кава несміє кипіти, тільки вистарчає запарити ії кипятком.

Далі приготовляється каву так: наливається до горнятка пару ложок есенції, щоби лише закрила дно, а решту дається молоко та ще трохи сметани. Есенція може стояти навіть кілька днів, коби лише були щільно закрита, щоби не вивітрила.

Така кава і поживна і смачна.

Ось так виглядав рецепт приготування кави майже сотню років тому. Щось він мені нагадую. Вам так не здається?

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

Джерело:

Як повиннося варити каву? // Нове село. – 1930. – Ч. 43 (30 листопада). – С. 7.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.