Виставку «Палац в саду – перлина Кримського ханства» відкриють в Трускавці

314
Велика ханська мечеть
Велика ханська мечеть

В неділю, 3 листопада 2019 року, о 16.00 год Музей міста-курорту Трускавця запрошує завітати на відкриття фотовиставки Вікторії Темної та Ігоря Сальнікова під назвою «Палац в саду – перлина Кримського ханства».

Виставка присвячена спадщині кримськотатарського народу – палацу кримських ханів у Бахчисараї. Всі фотографії було зроблено упродовж дворічного проекту (2012–2013 рр.), що передбачав зйомку всіх об’єктів Бахчисарайського музею-заповідника.

Посольський дворик палацу
Посольський дворик палацу

П’ятнадцять планшетів з фотографіями розкажуть про унікальну архітектуру та інтер’єри комплексу Ханського палацу, дадуть можливість доторкнутися до цінностей давньої культури, зануритись в історичну атмосферу. Анотації до фоторобіт надруковано українською та англійською мовами для зручності відвідувачів.

Автори виставки, професійні фотографи Ігор Сальников і Вікторія Темна, переїхали з Криму до Львова в 2014 році. Співпрацювали з різними періодичними виданнями, музеями і кримськими національними товариствами, були членами Кримської організації Національної спілки Журналістів України. Учасники спільних і персональних виставок, які проходили не тільки в Україні, але й за кордоном. Ігор Сальников – лауреат 1-ї премії творчого конкурсу журналістів «Срібне перо» в 2000 році.

Літня альтанка
Літня альтанка

Також на відкритті виставки Культурним центром «Ешиль Ада» і ГО «АРЕКЕТ» будуть представлені зразки традиційної кримськотатарської вишивки, ляльки в національних костюмах, виконані жінками кримськотатарської громади Львова.

Невеликим вкрапленням до основної експозиції є творчі роботи художниці Романи Гончарук “Легенди Бахчисарая і Дрогобича”.

Рекомендуємо скористатись нагодою, та в святковий осінній день ознайомитись із культурною спадщиною кримськотатарського народу в музеї міста-курорту Трускавця.

Галина КОВАЛЬ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.