Виставкою робіт Софії Караффи-Корбут розпочались святкування Дня Незалежності у Львові

499
Виставкою робіт Софії Караффи-Корбут розпочались святкування Дня Незалежності у Львові

Вчора, 25 липня 2017 року, у Львівському Палаці Мистецтв (вул. Коперника ,17) відбулась презентація першої посмертної ретроспективної виставки Софії Караффи-Корбут з колекції Богдана Гориня.

До експозиції увійшли 122 роботи різних жанрів і технік: малярство, станкова графіка, книжкова графіка, проекти вітражів, ескізи ілюстрацій продемонструють глядачеві мистецький шлях художниці, а також ескізи до книг та вітражі.

“Найбільша кількість експонатів присвячена творчості Тараса Шевченка. Художниця віддала Кобзареві багато часу, серця і душі. Кобзар з її ілюстраціями, який вийшов у 1967 році став славною книгою на всю Україну”, – зазначив політичний та громадський діяч Богдан Горинь.

Нагадаємо, художниця Софія Каррафа-Корбут померла 29 листопада 1996 року. Похована на цвинтарі села Куткір. У 2000 на могилі поставили пам’ятник роботи скульптора Івана Микитюка. На чорному мармурі над могильного пам’ятника зображено Мавку, що тягне руки до неба. З протилежної сторони викарбувано слова художниці: “Я цінності ті марні давно переоцінила і знаю: головне в житті є тільки віра, праця, честь та добра пам’ять по тобі, що теж живе недовго…”.

Наталка СТУДНЯ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.