Виставкою робіт Софії Караффи-Корбут розпочались святкування Дня Незалежності у Львові

613
Виставкою робіт Софії Караффи-Корбут розпочались святкування Дня Незалежності у Львові

Вчора, 25 липня 2017 року, у Львівському Палаці Мистецтв (вул. Коперника ,17) відбулась презентація першої посмертної ретроспективної виставки Софії Караффи-Корбут з колекції Богдана Гориня.

До експозиції увійшли 122 роботи різних жанрів і технік: малярство, станкова графіка, книжкова графіка, проекти вітражів, ескізи ілюстрацій продемонструють глядачеві мистецький шлях художниці, а також ескізи до книг та вітражі.

“Найбільша кількість експонатів присвячена творчості Тараса Шевченка. Художниця віддала Кобзареві багато часу, серця і душі. Кобзар з її ілюстраціями, який вийшов у 1967 році став славною книгою на всю Україну”, – зазначив політичний та громадський діяч Богдан Горинь.

Нагадаємо, художниця Софія Каррафа-Корбут померла 29 листопада 1996 року. Похована на цвинтарі села Куткір. У 2000 на могилі поставили пам’ятник роботи скульптора Івана Микитюка. На чорному мармурі над могильного пам’ятника зображено Мавку, що тягне руки до неба. З протилежної сторони викарбувано слова художниці: “Я цінності ті марні давно переоцінила і знаю: головне в житті є тільки віра, праця, честь та добра пам’ять по тобі, що теж живе недовго…”.

Наталка СТУДНЯ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.