Наймасштабніша за 28 років виставка Юрка Коха відкрилася у Львові (відео)

971
Наймасштабніша за 28 років виставка Юрка Коха відкрилася у Львові

У вівторок, 5 вересня 2017 року, в приміщенні Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького (проспект Свободи, 20) відкрилася наймасштабніша за 28 років виставка Юрія  Коха під назвою “Фактор Львова. Малярство”.

Експозиція виставки Юрія Коха під назвою “Фактор Львова. Малярство”
Експозиція виставки Юрія Коха під назвою “Фактор Львова. Малярство”

На стінах музею Шептицького роботи з усіх циклів творчості Юрка Коха: стінопис, ардекох, Коханий Львів. У своїх картинах художник поєднує непоєднувані речі.

Юрій Кох
Юрій Кох

“Це небувале явище, до якого я раніше не міг додуматися. що воно небувале. Це справді унікальний випадок ми маємо у Львові, коли змішалося стільки культур, мов, які були випадки з цими всіма синтезами, чи вони були добрі, чи вони були погані, чи були невдалі і матеріалів вистачає для вивчення дуже багато”, – розповів художник Юрко Кох.

Юрій Кох колекціонує цікавий антикваріат та фотографує старовинні речі. Для серії картин “Стінопис” він шукав різні фрагменти штукатурки, бруківки, різноманітних текстильних елементів і фотографував. Потім у певному стилі моделює, що ж за цим пластом фарби чи цегли може критися. Художник знайшов оригінали табличок старих назв львівських вулиць різними мовами та додав їх до виставки.

Богдан Шумилович
Богдан Шумилович

«Я думаю, що він дуже львівський. Напевно, поза Львовом це все треба пояснювати, а тут він ніби частина того всього простору, міфів, сюжетів, елементів, тому він залишиться дуже важливим для міста», – пояснив мистецтвознавець Богдан Шумилович.

Найбільше увагу відвідувачів привертають роботи художника, де зображені поряд голлівудський актор Антоніо Бандерас із Степаном Бандерою як гравці в теніс. Чи робота “Буду 5-м”, де колишній прем’єр України Микола Азаров разом із учасниками гурту The Rolling Stones та інші.

Заступниця генерального директора з наукової роботи Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького Оксана Біла.
Заступниця генерального директора з наукової роботи Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького Оксана Біла.

«Юрко Кох є автором понад 18 персональних виставок, учасник понад 200 колективних виставок у 30 країнах світу. Такого широкомасштабного проекту Львів не бачив віддавна, зрештою і Київ теж», – зазначила заступниця генерального директора з наукової роботи Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького Оксана Біла.

Виставка Юрія Коха під назвою “Фактор Львова. Малярство” в приміщенні Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького (проспект Свободи, 20) триватиме до 10 жовтня 2017 року.

Наталка СТУДНЯ

2 COMMENTS

  1. Виставка тривала не до 10 жовтня, зняли іі значно раніше. Я не побачила робіт Коха “дякуючи” цьому ресурсу.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.