Виставка “Сто літ!” до ювілею незалежності Республіки Польща відкрилася у Львові (відео)

418

Вчора, 10 травня 2018 року, у Львівському Палаці мистецтв  (вул. Коперника, 17), під патронатом консульства Республіки Польща у Львові, відбулось відкриття виставки «Сто літ!», присвяченої  ювілею незалежності Республіки Польща.

Відкриття виставки «Сто літ!»
Відкриття виставки «Сто літ!»

Метою виставки є представлення найважливіших напрямків та трендів вроцлавського мистецтва . Тож на експозиції можна побачити роботи митців із Вроцлавської академії мистецтв імені Євгеніуша Гепперта – абстракцію, графіку, реалізм, фотографію, рисунок.

«Ця виставка відбувається в році, в якому наші держави святкують сторіччя відновлення незалежності. В Україні святкування відбулося в січні, коли була сота річниця ІV Універсалу Центральної Ради, а ми будемо святкувати 11 листопада річницю відновлення польської незалежності.

Рафал Вольський
Рафал Вольський

Вроцлав – це місто, яке в незвичайний спосіб пов’язане зі Львовом, львів’янами. Це місто до якого внаслідок Другої світової війни потрапило багато польських львів’ян. І тому Львів має з Вроцлавом надзвичайно близькі зв’язки. Окрім того, наші дві  мистецькі інституції мають тісну співпрацю і думаю це прекрасно, що львівяни матимуть змогу познайомитись з художнім світом Вроцлава зокрема. Тут представлено багато цікавих робіт, тож виставка є непересічною, показує середовище дуже різних творців Вроцлавської академії, у якої дуже потужна мистецька школа, дуже тісно повязана зі Львовом» – сказав присутній на відкритті виставки Генеральний консул Республіки Польща у Львові Рафал Вольський.

Войтек Пукуч
Войтек Пукуч на відкритті виставки “Сто літ!”

«На виставці «Сто літ!» ми представляємо 102 твори 44 митців з Вроцлавської академії мистецтв.  Виставка не має політичного підтексту, її ідея лише мистецька –  авторська інтерпретація творів художників, що беруть у ній участь.  Така концепція виставки і маю надію, що ця інтерпретація і те, що приготували учасники буде цікавим глядачеві» – зазначив автор ідеї та куратор виставки Войтек Пукуч.

Роман Василик
Роман Василик

«Все має традиції, але любов і мистецтво традицій не має. Те, що відбувається тут сьогодні, дуже добре. Між Вроцлавською академію та Львівською є двадцять років плідної дружби. Прийшов час обмінюватись досвідом: міняються люди, міняємось ми, але лишається те, що є безсмертним та безцінним» – зауважив на відкритті завідувач кафедри сакрального мистецтва, професор Львівської академії мистецтв Роман Василик.

Експозиція виставки «Сто літ!»
Експозиція виставки «Сто літ!»

«Виставки польського мистецтва у Львівському Палаці проходять часто, але роботи митців з Вроцлавської академії мистецтв побачимо вперше. Маємо надію, що це стане початком плідної і якісної співпраці між двома культурними інститутами», — зазначила координатор виставки з України, заступниця директора ЛПМ з науково-мистецької діяльності, кандидат мистецтвознавства Ольга Луковська.

Експозиція виставки «Сто літ!» триватиме у Львівському Палаці мистецтв  (вул. Коперника, 17) до 6 червня 2018 року,  опісля її покажуть у Луцьку та Кам’янці-Подільському.

Наталка РАДИКОВА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.