Виставка полтавки закоханої у Львів відкрилась в кав’ярні-галереї «Штука»

614
Виставка полтавчанки закоханої у Львів відкрилась у Львові

У середу, 01 лютого 2017 року , в кав’ярні-галереї «Штука» (вул. Котлярська, 8) відбулося відкриття виставки батику Олени Королюк «Зима на шовку».

Олена  Королюк народилась у  м. Теребовля Тернопільської області. Закінчила архітектурний факультет Полтавського технічного університету ім. Ю. Кондратюка. Є членом Національної спілки архітекторів України. І хоча авторка постійно живе і працює в Полтаві, місто Лева для неї ще з дитинства є особливим.

Олена Королюк
Олена Королюк

«Сказати, що я люблю Львів — це не сказати нічого. Я закохалася у це місто відколи побачила його вперше, коли мені було три роки. З цього часу Львів мене просто не відпускає, приїжджаю сюди час від часу, щоб просто погуляти його вуличками, ввібрати його в себе, щоб потім дуже економно його витрачати.  І коли я відчуваю, що концентрація Львова в мені дуже низька, то потребую знову сюди приїхати. Тому львівські краєвиди займають дуже великий відсоток моєї творчості. Та й, зрештою, який архітектор не любить Львів?

Олена Королюк "Зимма. Львів. Латинський собор"
Олена Королюк “Зимма. Львів. Латинський собор”

Друга моя пристрасть — це батик, яким професійно я займаюся уже десь коло 8 років. Тому мені надзвичайно приємно, що мої роботи тут подобаються», – поділилася Олена Королюк .

Олена Королюк "Колядники"
Олена Королюк “Колядники”

Це перша персональна виставка авторки у Львові. Її роботи зображують чарівних дівчат, архітектурні пейзажі і закоханих на фоні міста. Усі полотна виконані м’якими ніжними кольорами, виглядають як акварель і мають надзвичайно точну передачу світлотіні, тож не одразу можна зрозуміти, що перед нами роботи у техніці гарячого батику.

Олена Королюк "Вірменський дворик"
Олена Королюк “Вірменський дворик”

«Мистецтво індонезійського батику мене цікавило давно. Я цікавилась, вивчала, але хотіла знайти свій шлях — поєднати традиційні методи з сучасними прийомами у цій техніці. Техніка гарячого батику є складною, але я одразу почала з нею працювати. Опанувала її сама, вчилася на своїх помилках. Спочатку це було як хобі в вільний від роботи час. Але згодом я зрозуміла, що якщо я не присвячу весь свій основний час батику, то буду дуже шкодувати. Мені дуже подобається працювати в цій техніці, в  ній багато спонтанного, непередбачуваного, імпровізації та й ті задачі, які я ставлю краще виходять саме в цій техніці», – розповіла авторка.

Олена Королюк "Тиха ніч"
Олена Королюк “Тиха ніч”

Олена Королюк учасник міських та всеукраїнських виставок. Її роботи знаходяться у приватних колекціях в Україні та за її межами. Але виставлятися у Львові авторка довго не наважувалася.

«Бажання експонувати свої роботи у місті Лева було завжди, але зробити це раніше я боялася. Не знала до кого звернутися, запропонувати хоча б подивитися мої роботи. Часами навіть привозила їх сюди, щоб показати, але так і не насмілювалася і везла їх назад, адже це така велика відповідальність – провести у Львові виставку», – ділиться мисткиня.

Олена Королюк та Євген Булавін на відкритті виставки в кав’ярні-галереї «Штука»
Олена Королюк та Євген Булавін на відкритті виставки в кав’ярні-галереї «Штука»

Проте доля розпорядилася так, що під час одного з візитів до Львова художниця потрапила у полон особливої атмосфери кав’ярні-галереї «Штука», атмосфери, що надала їй сміливості показати львів’янам своє, інтимне бачення Львова, яке вона втілила у власних роботах.

Тож познайомитися з батиком полтавчанки закоханої у Львів може кожен охочий, завітавши до кав’ярні-галереї «Штука» (вул. Котлярська, 8). Виставка експонуватиметься до 28 лютого.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.