Виставка авторських робіт Великоднього циклу Марії Янко запрошує до Дому Грушевських

753
Витинанка роботи Марії Янко.

В середу, 18 квітня 2019 року, о 16 год. у Державному меморіальному музеї Михайла Грушевського у Львові (вул. І.Франка, 154) відбудеться відкриття Великодньої виставки «Сяє радість із небес: Христос Воскрес!»

На виставці представлено авторські роботи великоднього циклу мисткині Марії Янко: близько 300 писанок, 20 витинанок, 30 акварелей.

Акварель роботи Марії Янко.
Акварель роботи Марії Янко.

Янко Марія Михайлівна народилася в смт. Дубляни Самбірського району Львівської обл. в родині переселенців з Лемківщини – Катерини і Михайла Янків. З дитячих років любила малювати олівцями на папері та перед Великоднем – разом з мамою писала писанки.

Першою мистецькою школою для Марії стала художня студія під керівництвом знаного художника Миколи Васильовича Прокопенка у м. Самборі, яку відвідувала після уроків у школі.

Витинанка роботи Марії Янко.
Витинанка роботи Марії Янко.

Згодом навчалась у Львівському училищі прикладного мистецтва ім. Івана Труша та у Львівському інституті прикладного і декоративного мистецтва. Є членом Національної Спілки художників України та Національної Спілки майстрів народного мистецтва України.

Працює творчо в жанрі живопису та графіки, використовуючи різні техніки. У першу чергу вона звернулася до найважливішого – свого коріння. До глибинних вражень з розповідей батьків та дідуся, почутих у дитинстві. Так постали перші твори на лемківську тематику – як усвідомлення власного життєвого шляху, внутрішнього покликання, духовного обов’язку перед минулим і майбутнім.

Акварель роботи Марії Янко.
Акварель роботи Марії Янко.

У творчості Марії Янко відчувається особлива пристрасть до графіки та витинанки, виконання яких знайшли своє втілення у оформленні книг та поетичних збірок. В творах художниці відчувається її власний почерк і стиль.

З 1996 року художниця Марія Янко активно бере участь у всеукраїнських виставках, а також у міжнародних пленерах та виставках у Польщі, Словаччині, Угорщині, Австрії, Чехії. Має персональні виставки у м. Самборі, у Львові, у Кракові.

Також Марія Янко працює в галузі декоративно-прикладного мистецтва – це батіки, мінігобелени, писанки, об’ємно-просторові композиції – різдвяні « павуки» з соломи. Своєю творчістю Марія Янко підтримує народні традиції, працює натхненно і багато в різних напрямках образотворчого та ужиткового мистецтва.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.