«Возницький повернувся у Золочів» – у місті відкрили меморіальну дошку видатному музейнику (відео)

1821
У місті Золочеві на Львівщині відкрили меморіальну таблицю Борису Возницькому. Фото: ZIK

В неділю, 20 листопада 2016 року, у місті Золочеві відкрили меморіальну таблицю Борису Возницькому, Герою України, директору Львівської галереї мистецтв у 1962-2012 р.

Як повідомляє репортер ZIK-СТІРМ, Юрій Мартинович, пам’ятну дошку встановили навпроти міської ратуші, на фасаді монастиря Чесного Хреста Св. Дам’яна, або, як називають у народі цю споруду: «Будинку убогих». Це найстаріша будівля Золочева, пам’ятка архітектури XIV ст., зараз діючий монастир УГКЦ.

На події зібралось чимало друзів та знайомих Бориса Григоровича, які сказали багато теплих та зворушливих слів.

У місті Золочеві на Львівщині відкрили меморіальну таблицю Борису Возницькому. Фото: ZIK
У місті Золочеві на Львівщині відкрили меморіальну таблицю Борису Возницькому. Фото: ZIK

Його донька, Лариса Борисівна, розповіла про стосунки батька із цим містом. «Тато любив Золочів і любив працювати тут. Він часто згадував, що коли вперше сюди приїхав і питав людей: «Де тут замок і як туди потрапити?», то не всі люди могли відповісти на це питання. А от, коли питав: «Де є тюрма?», то майже всі знали. Батько зламав ці старі уявлення людей, бо тепер практично всі знають, що таке Золочівський замок і де він є, не лише в Україні, але й у Європі» – зазначила, Лариса Разінкова-Возницька, директорка Львівської галереї мистецтв (2012-2016).

Також поділилася спогадами Надія Гупало, завідувачка музею-заповідника «Золочівський замок», котра багато років пропрацювала під керівництвом Бориса Возницього. Вона підкреслила, що він «знову повернувся у Золочів», цього разу у бронзі і світлій пам’яті людей, котрі не забули про його заслуги перед громадою і Україною. «Пройдуть десятиліття, багато поколінь людей будуть дивитися на цю дошку, і цікавитися: «Хто ж була ця людина?», вони дізнаватимуться про його талановите життя», – зазначила Надія Гупало.

Юрій МАРТИНОВИЧ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.