Віллу Терлецьких планують віднести до держреєстру нерухомих пам’яток України

1031
Колишній будинок Терлецьких на вул.Сахарова. Фото: Ігор Чорновол
Колишній будинок Терлецьких на вул.Сахарова. Фото: Ігор Чорновол

Віллу Терлецьких, що на вул. Сахарова, 52, планують віднести до державного реєстру нерухомих пам’яток України. Про це у коментарі Tvoemisto.tv повідомила керівниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко.

«Це була спільна ініціатива міста та області. Наразі чекаємо, яке рішення приймуть в Києві, бо це питання вносити її до реєстру чи ні вирішують у Міністерстві культури», – каже вона.

Загалом Львівська ОДА планує внести до держреєстру нерухомих пам’яток України 15 об’єктів культурної спадщини, що перебувають на території Львова і області. Про це йдеться у розпорядженні очільника області Максима Козицького 403/0/5-20 від 18 червня 2020 року.

Будинок Терлецького на вулиці Сахарова, 52. Фото від 2 серпня 2019 року
Будинок Терлецького на вулиці Сахарова, 52. Фото від 2 серпня 2019 року

Нагадаємо, що наприкінці липня минулого року у Львові зареєстрували дві петиції про збереження та знесення будинку Терлецького на Сахарова, 52. Обидві набрали по 500 голосів.

Будинок Терлецького на вулиці Сахарова, 52. Фото 1988 року
Будинок Терлецького на вулиці Сахарова, 52. Фото 1988 року

Думки архітекторів та чиновників щодо цієї будівлі також розділилися. Більшість із них зазначають, що історичної чи архітектурної цінності будівля не має, але гармонійно вписується у структуру вулиці. Минулого тижня виконком міської ради дозволив ТОВ «Інсула Інвест» знести будинок і звести на його місці офісний центр. Це рішення викликало бурхливі обговорення громади. Будинок звели у 1907 році, певний час він належав українському аптекареві, колекціонеру та меценату Михайлу Терлецькому. Будівля не занесена до реєстру пам’яток, а у 90-х роках зазнала значної перебудови.

Будинок Терлецького на вулиці Сахарова, 52. Фото 1940-их років
Будинок Терлецького на вулиці Сахарова, 52. Фото 1940-их років

Міський голова Андрій Садовий після реакції мешканців призупинив дію рішення виконкому та призначив його виїзне засідання, під час якого сказав, що рішення виконком не приймає – свою думку ще мають висловити експертні середовища, зокрема Львівська політехніка, Академія мистецтв та Спілка архітекторів.

А у жовтні торік презентували результати воркшопу, під час якого напрацьовували концепції реконструкції вілли на вулиці Сахарова, 52. Воркшоп організували спільно управління архітектури та урбаністики ЛМР, Спілка архітекторів Львівщини та забудовник.

Ольга КОВАЛЬ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.