«Віл та осел при яслах», або філософська притча у Львівському театрі імені Лесі Українки

574
«Віл та осел при яслах», або філософська притча у Львівському театрі імені Лесі Українки

Минулий тиждень у Львові несподівано став багатим на театральні прем’єри. В середу, 13 січня 20015 року глядачі мали змогу потрапити на прем’єру вистави «Empty Trash, або спалюємо сміття» Першого українського театру для дітей та юнацтва, а вже наступного дня, 14 січня 2015 року Львівський театр імені Лесі Українки подарував поціновувачам свою прем’єру мудрої притчі «Віл та осел при яслах».

Знайома всім різдвяна історія про Немовля Ісуса. Мудра притча про доброту і чесність, проте розказана вона зовсім по-новому, адже мало хто знає, про що думали і що робили двоє друзів, які стали свідками справжнього дива. Друзі ж ці – віл і осел.

Виставу «Віл та осел при яслах» у Львівському театрі імені Лесі Українки поставив переселенець із Донецька – режисер Євген Чистоклетов.

Через війну Євген Чистоклетов змушений був покинути рідний Донбас і оселився у Львові. Тут заново знайшов себе. Нині режисер працює у Першому українському театрі для дітей та юнацтва, а тепер співпрацює і з театром імені Лесі Українки.

У роботу Євген Чистоклетов взяв оповідання французького автора Жюля Сюперв’єля «Віл та осел при яслах». Твір перекладено спеціально для вистави, тому цей матеріал вперше з’явиться на український сцені.

Хочеться також особливо звернути увагу на цікаву сценографію та розкішні костюми, над якими працювала талановита художниця Олена Зотова. Сценічне вирішення вистави вона не прив’язала до конкретного етносу, а швидше реалізувала  наше уявлення про шопку і вертеп.

«Є якийсь натяк на певний фольклор, тому що це все ж різдвяна тема, одночасно і українське, і класичне, і навіть біблійне», – розповідає  Олена Зотова.

Вистава «Віл та осел при яслах» для сімейного перегляду.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.