Велопробіг “На Івана до Іоанна”  запрошує шанувальників мистецтва (повна програма)

509
Велопробіг "На Івана до Іоанна" запрошує шанувальників мистецтва
Велопробіг "На Івана до Іоанна" запрошує шанувальників мистецтва

Вже цієї неділі, 7 липня 2019 року,  всі шанувальники мистецтва та велосипеду мають унікальну нагоду приєднатися до велопробігу “На Івана до Іоанна”.  Велопробіг пройде за маршрутом м. Львів ─ с. Годовиця Пустомитівського р-ну Львівської області. Проект реалізується у співпраці ГО “КонтрФорс” та ГО “Арт студія Івони Лобан”. 

Графік проведення велопробігу:

 • 9:30-10:30, 7 липня ─ реєстрація учасників на пл. Митній, 2 перед Музеєм сакральної барокової скульптури І. Г. Пінзеля;
 • 10:30-12:30, 7 липня ─ проїзд учасників за узгодженим маршрутом: пл. Митна – пл. Соборна – пл. А. Міцкевича – вул. П. Дорошенка – вул. Ген. Чупринки – вул. І. Богуна – вул. Кн. Ольги – вул. Наукова – вул. Кульпарківська – Автошлях Т1416 – с. Малечковичі – с. Годовиця (костел Всіх Святих) (можливі незначні зміни маршруту);
 • 12:30-16:30, 7 липня ─ відпочинкова програма для учасників велопробігу;
 • 16:30-18:30, 7 липня ─ проїзд учасників назад до Львова.

  Костел Усіх Святих у Годовиці, фото 2015 року
  Костел Усіх Святих у Годовиці, фото 2015 року

Тривалість маршруту ─ бл. 17 км. в один бік. Дрес-код для учасників події – білий. У відпочинковій програмі біля костелу Всіх Святих у Годовиці організатори запланували:

 • Mama Italiano пригощатиме хрусткою піцою, запашною кавою та освіжаючим лимонадом;
 • виступ відомого гурту музикантів, які нещодавно перемогли в музичному конкурсі Fresh Night Jazz, 3KBand: Юрій Машталір – саксофон, Орест Россе – гітара, вокал, Макс Правець – барабани, вокал;
 • розповідь-лекцію “Майстер Пінзель: шедевральна творчість скульптора-загадки”;
 • подарунки для всіх учасників велопробігу;
 • квіткова крамниця PIANO надасть красиві віночки, які будемо пускати у воду ставка біля костелу;
 • і на завершення, можливо, почнемо пошук папороті =)

Партнери події: Mama Italiano, квіткова крамниця PIANO, Chocoboom. Вартість участі у велопробізі – 150 грн. Детальніша інформація у ФБ-події https://www.facebook.com/events/736775703405654/

Костел Усіх Святих у Годовиці, фото 2015 року
Костел Усіх Святих у Годовиці, фото 2015 року

 

Цим проектом організатори планують привернути увагу львів’ян та жителів Львівської області до проблем екології, здорового способу життя, а головне ─ популяризації екологічно чистого виду транспорту – велосипеду, популяризувати видатних містян, зокрема загадкового майстра І. Г. Пінзеля та звернути увагу чиновників та громадськості на жалюгідний стан збереження пам’ятки XVIІІ ст. – костелу Всіх Святих у Годовиці.

Одним із напрямків діяльності обох громадських організацій є проведення просвітницької роботи з метою виховання у громадян України почуття любові до наших культурних набутків. На жаль, молоде покоління багатокультурного й багатонаціонального Львова мало знає про його творців ─ людей, які своїми досягненнями прославили наше місто у світі. Саме тому 7 липня 2019 р. ми плануємо організувати велопробігу “На Івана до Іоанна” з метою популяризації творчості видатного майстра Іоанна Георга Пінзеля.

Вівтар Костелу Усіх Святих у Годовиці, 1935 рік
Вівтар Костелу Усіх Святих у Годовиці, 1935 рік

Довідка. Велопробіг стане одним із підпроектів діючого інформаційного проекту “Гордість міста”, що реалізовується ГО “КонтрФорс” більше двох років. Упродовж червня 2017 р. ─ червня 2019 р. у співпраці з відділом промоції міста Львівської міської ради на рекламоносіях Львова були розміщені постаті двадцяти двох видатних львів‘ян, які викликали чималий інтерес у львів’ян та гостей міста. У листопаді 2017 р. на рекламоносіях міста можна було бачити постать видатного львів’янина, таємничого скульптора середини XVIII ст., зачинателя Львівської школи барокової скульптури Майстра Пінзеля. Також у рамках Лекторію “Гордість міста”, що був внесений до Календарного плану загальноміських централізованих заходів управління культури Львівської міської ради на 2018 р., в березні відбулася лекція-екскурсія культуролога, генерального директора Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Г. Возницького Тараса Возняка “Пропозиції до біографії Пінзеля” у Музеї сакральної барокової скульптури І. Г. Пінзеля.

Фрагмент головного вівтаря Костелу Усіх Святих у Годовиці, фото до 1931 року
Фрагмент головного вівтаря Костелу Усіх Святих у Годовиці, фото до 1931 року

ГО “Арт студія Івони Лобан” з 2017 р. організовує проект “Під Зорею Пінзеля”, що ставить перед собою благородну мету – популяризувати творчість геніального українського скульптора XVIII ст. Іонна Пінзеля. Дуже важливий напрям проекту “Під Зорею Пінзеля” – турбота про костел Всіх Святих у с. Годовиця. Саме в ньому знаходився різьблений вівтар, створений Пінзелем, – шедевр, що викликав подив і захоплення відвідувачів Лувру. Із 1974 р. храм перебуває в аварійному стані, без даху. Турботу про відновлення храму проявляють не байдужі до української культури люди – художники, музиканти, журналісти, а також Львівська обласна державна адміністрація та Львівська міська рада. Завдяки їх підтримці про проект “Під Зорею Пінзеля” почуло багато людей в Україні і, що дуже важливо, були виділені кошти на проектно-кошторисну документацію з реставрації і консервації пам’ятки.

Костел Усіх Святих у Годовиці, фото 2015 року
Костел Усіх Святих у Годовиці, фото 2015 року

Завдяки своїй оригінальній багатогранній концепції, проект “Під Зорею Пінзеля” – через музику відомих музикантів, колекцію одягу “Пінзель.Львів,Бароко”, картини і скульптури сучасних митців, книги і альбоми, конференції, вистави в театрі, конкурс льодових скульптур, покази моди, створення новорічних іграшок, які прикрашали ялинку в Палаці Потоцьких; виставки, фільм “Тайна Пінзеля. Від Бучача до Лувру”, відеоролик «The Pinzel under Star» для презентації України на світовому конкурсі і різдвяний промо-ролик Львова 2019 « Львів. Бароко. Різдво»; залучення й ознайомлення з проектом дитячої аудиторії, публікацій у періодичних виданнях; телепрограми й інтерв‘ю, підтримку  журналістів – до постаті геніального скульптора вдалося не лише привернути увагу багатьох людей, а й ознайомити їх з творчістю Майстра.

Й.Г. Пінзель. Розп'яття. Костел Усіх Святих у Годовиці, фото 1925 року
Й.Г. Пінзель. Розп’яття. Костел Усіх Святих у Годовиці, фото 1925 року

У рамках проекту «Під Зорею Пінзеля» 16 вересня 2017 р. у Палаці Потоцьких розпочала свій шлях виставка «Натхненні Пінзелем». Упродовж двох років колекція картин поновлювалась і подорожувала.  За цей час вона встигла об‘їхати чимало міст нашої країни: відкривала «Дні Пінзеля» в Бучачі, відвідала Червоноград, була на Сході України у містах Рубіжне і Сєвєродонецьку та ін.

Костел Усіх Святих у Годовиці, фото 2015 року
Костел Усіх Святих у Годовиці, фото 2015 року

З 4 червня у львівському національному театрі Опери та Балету проходить виставка-конкурс сучасних скульпторів на тему «Натхненні Пінзелем», а також був показаний неймовірний балет «Людина або Містерія Майстра Пінзеля» – режисер В.Вовкун.

Українці в цілому світі у соцмережах можуть голосувати і вибирати скульптуру на свій вибір. В подальшому,після закінчення конкурсу скульптуру переможця виготовлять за гроші мецената і подарують місту Львову.

Й.Г. Пінзель. Фігура ангела з головного вівтаря Костелу Усіх Святих у Годовиці, фото до 1931 року
Й.Г. Пінзель. Фігура ангела з головного вівтаря Костелу Усіх Святих у Годовиці, фото до 1931 року

Таким чином проект «Під Зорею Пінзеля» протягом двох років популяризує ім‘я геніального скульптора і привертає увагу до костелу Усіх Святих у Годовиці!

Івона ЛОБАН

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.