В Центрі Шептицького відбудеться зустріч з Альбіною Ялозою “Неважливо що…”

317
В Центрі Шептицького відбудеться зустріч з Альбіною Ялозою

В середу, 13 березня 2024 року,  о 18:00  в Центрі Шептицького (вул. Стрийська, 29А , Паркова аудиторія 127) у рамках зустрічі з українською мисткинею Альбіною Ялозою у форматі публічної бесіди відбудеться розмова про мистецтво в часі війни.

Організатори події Команда Центру Шептицького спільно з Центром розвитку особистості Колегіуму ім. Патріарха Йосифа Сліпого. Модерує кураторка культурних програм Центру Шептицького — Ярослава Яковлєва. Вхід вільний за умови попередньої реєстрації: https://forms.gle/YMQwjASr31VgFpz49.

Мистецтво – це сфера довіри, відкритості та сенсів, якими ми готові або ж не готові ділитись з іншими. Сьогодні українцям необхідно висвітлити, усвідомити та відобразити як наявний досвід повномасштабного вторгнення, так і перспективу тривалого післявоєнного періоду відновлення. Принцип – «бути почутим/побаченим» – важливий для кожного з нас.

Токсичне почуття провини, пережиття втрати, психотравматичний досвід та екзистенційна криза – далеко неповний перелік викликів, з якими працюють  українські митці з початком російсько-української війни. Однак, саме твори мистецтва допомагають суспільству відрефлексувати «нову рельність».

Під час зустрічі «Неважливо що…» поговоримо про те, як змінився український артпростір після повномасштабного вторгнення, яка роль художника в процесі переосмислення травматичного досвіду війни, як мілітарна буденність трансформувала професійний розвиток художників, яке місце займає сакральний живопис у сучасному українському мистецтві, а також зосередимося на питанні застосунку діджитал методів у мистецьких практиках.

Альбіна Ялоза – українська художниця, працює із живописом, графікою, сакральними мотивами, найчастіше звертається до техніки лінориту. Авторка виставкових серій «Високий друк», «AVE EVA», «По той бік», «Вівтар небесного воїнства», «Відбиток» та інших.

Ярослава ЯКОВЛЄВА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.