В суботу у Львові відбудеться відкриття мистецького проєкту «Той, чия совість – як чистий кришталь…»

499
В суботу у Львові відбудеться відкриття мистецького проєкту «Той, чия совість – як чистий кришталь…»

В суботу, 3 грудня 2017 року, в Національному музеї імені Андрея Шептицького у Львові (проспект Свободи, 20) о 15.00 відбудеться відкриття мистецького проєкту “Той, чия совість – як чистий кришталь…”

Цьогоріч третього грудня українці та українки відзначають 300-літній ювілей видатного філософа Григорія Савича Сковороди. З цієї нагоди Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького реалізує мистецький проєкт «Той, чия совість – як чистий кришталь…»

«Проєкт покликаний наблизити до глядача постать знакового українського філософа-містика, богослова, письменника, педагога, музиканта і мандрівника; популяризувати його мудре слово; спонукати сучасного читача зануритись у непростий світ Сковороди, щоби зрозуміти сутність його філософії свободи; допомогти відчути глибину та гармонію його душі», – ділиться співкураторка проєкту Наталія Федорак.

Значну частину візуального наповнення експозиції становлять плакатні роботи на сковородинівську тематику студентів Харківської державної академії дизайну і мистецтв (курс професора В. І. Лесняка). Молоді митці творчо переосмислили ідеї Сковороди крізь призму сучасності, через власне сприйняття продемонстрували багатогранність його образу в зображувальних плакатах, утілили афоризми філософа у шрифтових плакатах. На виставці представлено понад п’ятдесят творів графічного дизайну.

Поглибити знання про життєвий і творчий шлях Григорія Сковороди допоможе  інфографіка. Смислового акценту експозиції додає монументальна інсталяція-фонтан «Не рівна всім рівність» – «оживлення» графічного малюнка Сковороди до твору  «Прикмети деяких сродностей» із діалогу «Розмова, названа Алфавіт, або Буквар миру».

Частиною проєкту також є інформаційно-просвітницький складник, тож виставку
супроводжуватимуть лекції львівських науковців і педагогів докторки філософських
наук Марії Кашуби, докторки філологічних наук Богдани Криси, літературознавців
Ростислава Чопика та Назара Федорака.

Крім того, в межах проєкту заплановано презентацію найновішого видання про Григорія Сковороду – «СковороДАР. Життя, творчість, спадок» харківського Видавничого дому «Школа», який у жахливих обставинах сьогодення таки спромігся реалізувати свій творчий задум. Куратори проєкту – Володимир Лесняк (Харків), Наталія Федорак (Львів).

Оксана НЕСМІЛИВА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.