В Музеї-садибі родини Антоничів відкриється виставка Євгена Безніска

683
Євген Безніско. Елегія про співучі двері
Євген Безніско. Елегія про співучі двері

В неділю, 8 липня 2018 року, о 13.00 в Музеї-садибі родини Антоничів (філія Львівського музею історії релігії) у селі Бортятині Мостиського району відбудеться відкриття виставки народного українського художника Євгена Безніска “І ласка творчости найвища – це все дало мені життя”.

Євген Безніско. Життя по-грецьки біос
Євген Безніско. Життя по-грецьки біос

В експозиції виставки понад двадцять пастелей і монотипій, виконаних за творами видатного поета, серед яких – «Свіча», «Пожар», «Елегія про співучі двері», «Соняшник», «Зриви і крила», «Село», «Життя по-грецьки біос», «Лелеки», інші. Усі картини становлять чотири цикли за назвами збірок Б.-І. Антонича: «Привітання життя», «Три перстені», «Книга Лева», «Зелена Євангелія».

Також у «Музейній вітальні» Бортятина звучатиме поезія Богдана-Ігоря Антонича й лунатимуть українські пісні.

Євген Безніско. Лелеки
Євген Безніско. Лелеки

Того ж дня у плебанії отця Василя вшанують пам’ять автора виставки Євгена Безніска (11 липня – День пам’яті) і його дружини, унікального львівського скульптора Теодозії Бриж (4 липня – День пам’яті). Варто зазначити, що Теодозія Бриж є автором надгробного пам’ятника Богдану-Ігорю Антоничу на Янівському цвинтарі, який був зруйнований вандалами-мисливцями за бронзою 2003 року і відновлений Євгеном Безніском 2008 року.

Ірина СЕНЕЧКО та Олена МАЛЮГА
наукові співробітники ЛМІР

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.