У Винниках планують створення музею Івана та Юрія Лип

396
У Винниках планують створення музею Івана та Юрія Лип
У Винниках планують створення музею Івана та Юрія Лип

Постійна комісія з питань історико-культурної спадщини та туризму в  понеділок, 21 грудня, розглянула ініціативу відновлення у Винниках автентичності будинку, в якому проживали Іван Липа та Юрій Липа.

Як пояснила заступник голови комісії Соломія Риботицька, є ідея створити у цій будівлі музей Івана Липи та Юрія Липи.

Варто зауважити, що цей об’єкт знаходиться у комунальній власності м. Винники, є пам’яткою архітектури місцевого значення. На даний час перебуває в аварійному стані і потребує реставрації орієнтовною вартістю 1,7 млн грн.

Після обговорення комісія вирішила доручити департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА вивчити можливість співфінансування з обласного бюджету реставрації вищеназваного об’єкта.

До слова, Львівська обласна рада проголосила 2020 рік на Львівщині Роком Івана, Галини та Юрія Лип. Відповідне рішення ухвалено з нагоди відзначення у 2020 році 120 років від дня народження Юрія Липи – видатного письменника, лікаря; 155 років від дня народження його батька Івана Липи – письменника, лікаря, міністра Уряду УНР; 110 років від дня народження його дружини, талановитої художниці Галини Захарясевич-Липи.

Наталка РАДИКОВА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.