У селі Заболотці реставрують дерев’яний храм собору Пресвятої Богородиці

775
Реставрація дерев’янного храму собору Пресвятої Богородиці в селі Заболотці
Реставрація дерев’янного храму собору Пресвятої Богородиці в селі Заболотці

Станом на сьогодні вже виконали дві третіх робіт. Наступного року планують завершити реставрацію храму.

У 2015  році церкву обстежили та прийняли рішення розпочати першочергові протиаварійні роботи з метою призупинити її руйнування. Впродовж 2015-2016 років за кошти обласного бюджету виконали першочергові реставраційні роботи, зокрема замінили аварійні підвали по всьому периметру будівлі, відреставрували та покрили гонтом купол над вівтарною частиною храму та укріпили найбільш аварійну несучу стіну.

Дерево для робіт забезпечила громада села.

З обласного бюджету використали 300, 0 тис гривень.

З метою продовжити розпочаті роботи у 2019 році сільська рада с. Заболотці замовила виготовлення проєктно-кошторисної документації для реставрації пам’ятки.

«Відновилися роботи у 2021 році. Впродовж 2019-2020 років Заболотівська сільська рада забезпечувала виготовлення проектно-кошторисної документації. Оскільки церква була в дуже аварійному стані, це було нелегко, адже проектанти мали врахувати всі моменти для того, аби ї відновити», – зазначила начальниця відділу охорони, реставрації та нагляду за дотриманням законодавства про охорону культурної спадщини Львівської ОДА Ганна Харун.

Реставрація дерев’янного храму собору Пресвятої Богородиці в селі Заболотці
Реставрація дерев’янного храму собору Пресвятої Богородиці в селі Заболотці

В обласному бюджеті 2021 року в програмі «Охорона, збереження і популяризація історико-культурної спадщини у Львівській області на 2021-2025 роки» передбачили фінансування для реставраційних робіт храму обсягом 1 000,0 тис грн, а також з місцевого бюджету Заболотівської сільської ради 200, 0 тис гривень.

Станом на сьогодні використали та профінансували близько 850,0 тис гривень.

Підрядником реставраційних робіт виступає ПОГ «Центр Комплекс». Розпочали роботи у червні цього року та вже забезпечили виконання наступних робіт:

  • відреставрували та покрили гонтом центральний купол та дахи храму;
  • укріпили та відреставрували несучі стіни;
  • розпочали реставрацію приміщення бабинця (дахи та несучі стіни).

Додамо, дерев’яний храм собору Пресвятої Богородиці в с. Заболотці Бродівського району є пам’яткою архітектури національного значення (ох. №1337). Збудований він у 1746 році.

Наталка РАДИКОВА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.