У підземеллі Львова покажуть унікальний фільм про Йосипа Сліпого (відео)

515
У підземеллі Львова покажуть унікальний фільм про Йосипа Сліпого

20 серпня 2017 р. львів’ян запрошують до автентичного підземелля Преображенської церкви на перегляд фільму «Справа Рифи» –  унікальної стрічки про життя Патріарха Йосипа Сліпого, якої немає в інтернеті, повідомляє Твоє місто.

Підземелля Преображенської церкви
Підземелля Преображенської церкви

Локація: вулиця Краківська, 21 (вхід із боку вулиці Лесі Українки).
Початок: о 13.00.
Хронометраж фільму: 105 хвилин.
Вхід: добровільна пожертва для зйомок наступних фільмів.

Довідково. Фільм «Справа «Рифи» охоплює період з 1945-го по 1963-го роки та розкриває невідомі широкому загалу обставини арешту, ув’язнення та звільнення Йосифа Сліпого. Особливу увагу приділено історичним подіям та визначним особистостям того періоду та їх впливу на долю патріарха. Героями фільму стали папа Іван ХХІІІ, президент США Джон Кеннеді, генеральні секретарі ЦК КПРС Йосип Сталін та Микита Хрущов.

Фільм «Справа «Рифи»
Фільм «Справа «Рифи»

Назву стрічці дала агентурна справа «Рифи», яка зберігається в архіві СБУ України. У 33-х томах справи докладно задокументовано, як радянська влада розробляла та втілювала в життя план знищення Української Греко-Католицької Церкви та її Глави Йосифа Сліпого. Ці документи, які радянська репресивна система дбайливо збирала та зберігала, стали основою фільму. До стрічки увійшли свідчення учасників та очевидців подій, коментарі істориків із України, Італії, США, унікальні кадри кінохроніки, які знімальна група розшукала в українських та іноземних кіноархівах. Автор фільму свідомо уникає пафосу, штампів та особистих оцінок, надавши можливість говорити про подвиг та незламність патріарха Йосифа Сліпого документам та очевидцям подій.

Робота над фільмом розпочалася в 2015-го році, зйомки проходили в Україні, Італії, Сполучених Штатах Америки. Прем’єра відбулася у березні 2017-го року.

Юлія САБАДАШИНА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.